Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje teismas įpareigojo „antisovietinį“ žurnalistą Podrabineką sumokėti veteranui tūkstantį rublių ir paneigti vieną frazę

Parodos eksponatas
Organizatorių nuotr. / Parodos eksponatas
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvos Perovskio rajono teismas patenkino Didžiojo tėvynės karo veterano Viktoro Semionovo ieškinį žurnalistui Aleksandrui Podrabinekui, parašiusiam straipsnį „Kaip antisovietininkas antisovietininkui“, kad būtų apginta jo garbė ir orumas.

Kaip papasakojo agentūrai „Interfax“ A.Podrabineko advokatas Vadimas Prochorovas, remiantis teismo sprendimu, atsakovas turi sumokėti 1 tūkst. rublių veteranui ir paneigti vieną savo straipsnio teiginį.

„Turi būti paneigtas teiginys „Jūsų tėvynė ne Rusija, o Sovietų Sąjunga. Jūsų šalies, ačiū Dievui, 18 metų, kaip nėra“. tačiau, kaip tai paneigti, neaišku. Ką reikia (paneigti): Sovietų Sąjungos subyrėjimo faktą ar tą faktą, kad gerbiamas veteranas gimė Sovietų Sąjungoje?“, – sakė V.Prochorovas.

Pasak jo, dar kelių teiginių, kuriuos ieškovas prašė pripažinti neatitinkančiais tikrovės, teismas paneigti neprašė.

„Mes vis dėlto apskųsime šį sprendimą, nors savo absurdiškumu jis galėtų mus tenkinti“, – sakė V.Prochorovas.

Kaip jau pranešta, straipsnyje „Kaip antisovietininkas antisovietininkui“ A.Podrabinekas iškritikavo Maskvos Šiaurės administracinės apygardos valdžios potvarkį nuimti iškabą „Antisovietskaja“ nuo šašlykinės Leningrado prospekte Maskvos miesto veteranų tarybos prašymu.Jūsų tėvynė ne Rusija, o Sovietų Sąjunga. Jūsų šalies, ačiū Dievui, 18 metų, kaip nėra.

Šašlykinės savininkai, kad išvengtų problemų su valdžia, pakluso. Veteranų tarybos narius, kurie pasiekė savo, A.Podrabinekas pavadino „budeliais“, „kalėjimo prižiūrėtojais – vertuchajais“ , „Stalino sakalais“ ir „Brežnevo padlaižiais“. Tikrais šalies didvyriais A.Podrabinekas vadina tuos, kurie „kovėsi su komunistais Lietuvos ir Vakarų Ukrainos miškuose, Čekijos kalnuose ir Vidurinės Azijos smėlynuose“.

Beje, V.Semionovas reikalavo išieškoti iš žurnalisto pusės milijono rublių atlygį už moralinę žalą, tai pat viešai paneigti žinias, esančias jo straipsnyje, kaip neatitinkančias tikrovės ir plėšiančius V.Semionovo, kaip Rusijos piliečio ir karo dalyvio, garbę ir orumą.

A.Podrabinekas – žinomas disidentas, teisių gynėjas ir žurnalistas. Sovietmečiu už straipsnį apie baudžiamąją psichiatriją buvo išsiųstas į Sibirą.

Po publikacijos A.Podrabinekas ir jo šeima nuolat ėmė gauti grasinimų, juos pjudė Kremlių remiantis jaunimo judėjimas „Naši“. Tačiau A.Podrabinekas primygtinai teigė, kad savo žodžių atsisakyti neketina.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rusija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min