Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos banko „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas: sergame vėžiu, o gydomės aspirinu

Didžiausio Rusijos banko „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas ketvirtadienį investiciniame forume „Rusija kviečia“ pareiškė, kad kai dabar iki rekordų išaugęs dolerio kursas rublio atžvilgiu pradės kristi, kainos nepradės mažėti. Jis drąsiai sukritikavo Kremliaus ekonominę politiką ir pareiškė, kad reikia mokytis iš ekonomikoje visiškai nesusigaudžiusių Sovietų Sąjungos vadovų klaidų. Šiame forume dalyvavo ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Rusijos banko „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas
Rusijos banko „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo laikraštis „Vedomosti“, pasak banko vadovo, doleris, kurio kursas išaugo iki 39,5 rublio, kada nors pradės „ristis atgal“, tačiau su prekių ir paslaugų kainomis taip nebus, nes Rusijos rinka yra monopolizuota.

G.Grefas tikisi, kad Federalinė antimonopolio tarnyba sugebės išlaikyti stabilias bent kelių kategorijų prekių kainas.

Be to, jis mano, kad žmonės nepasitiki infliacijos rodikliais, nes Centrinis bankas nekontroliuoja pagrindinių jos augimo faktorių.

Kalbėti apie infliacijos valdymą, tai tas pats, kaip svarstyti, kurią aspirino tabletę duoti vėžiu sergančiam pacientui.

„Kalbėti apie infliacijos valdymą, tai tas pats, kaip svarstyti, kurią aspirino tabletę duoti vėžiu sergančiam pacientui“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie rinkos normalizavimą G.Grefas priminė baudžiamąją bylą, kurioje figūruoja finansinės korporacijos „sistema“ vadovas Vladimiras Jevtušenkovas.

„Ši byla – tragedija“, – sakė jis ir pridūrė, kad verslininkų sodinimas į kalėjimą daro blogą įtaką rinkai.

„Negalima motyvuoti žmonių Gulagu... Aš nenoriu „Sberbanke“ dvi valandas stovėti eilėje, nenoriu stovėti parduotuvėje eilėje, kaip sovietų laikais“, – kalbėjo jis.

Banko vadovas sakė, kad biudžeto pinigai, skirti tikslinėms federalinėms programoms, paleidžiami vėjais. „Paklauskime, kas per penkerius metus buvo pasiekta šiomis programomis? Beveik viską importuojame. Aš svarstau, kaip įkurti aukštų technologijų kompaniją, o vartoju tik importuotus produktus“, – sakė jis.

Maloniai nustebino tik G.Grefas. Matėsi, kad kalbėjo susijaudinęs, kalbėjo nuoširdžiai. „Ne, mielieji, ne viskas taip, kaip reikia“. Mes sergame vėžiu, o rausiamės aspirino rūšyse.

Kalbėdamas apie tai, kokia linkme būtų galima pakreipti ekonomikos politiką, G.Grefas paminėjo tris variantus: mobilizacinė ekonomika, agresyvus jos stimuliavimas, arba stabilių mokesčių išlaikymas, pensijų sistemos stiprinimas ir valstybės lėšų panaudojimo gerinimas.

Banko vadovas taip pat pats sau uždavė klausimą, kodėl sužlugo Sovietų Sąjunga. Jo teigimu, visų pirma jos vadovai ekonomikos reikaluose buvo visiškai nekompetentingi ir negerbė jos vystymo taisyklių, kas galiausiai juos, G.Grefo žodžiais, ir pražudė. Jis pabrėžė, kad šias pamokas reikia išmokti.

„Pas mus labai aukštos naftos kainos, milžiniškos struktūrinės problemos. Sovietų Sąjunga pusę grūdų įsiveždavo, naftą parduodavo, o už šiuos pinigus pirko grūdus iš JAV. Šiandien mes įsivežame beveik viską“, – pabrėžė banko vadovas.

„Metalinvestbanko“ Darbo centro vadovas Sergejus Romančiukas „Facebook“ neslėpė susižavėjęs G.Grefo kalba. „Maloniai nustebino tik G.Grefas. Matėsi, kad kalbėjo susijaudinęs, kalbėjo nuoširdžiai. „Ne, mielieji, ne viskas taip, kaip reikia“. Mes sergame vėžiu, o rausiamės aspirino rūšyse“, – socialiniame tinkle rašė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius