Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 15d. 09:21 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 15d. 14:20

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ sunkvežimiai – pustuščiai

Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siunta
Rusijos „humanitarinės pagalbos“ siunta

Ketvirtadienio vakare Vakarų žurnalistai paskelbė matę, kaip Rusijos šarvuočių kolona kirto Ukrainos sieną. Jos link rusų karinė technika judėjo ir penktadienio ryte. Penktadienio ryte Ukrainos pasieniečiai kirto Rusijos sieną ir jos teritorijoje pradėjo tikrinti Rusijos „humanitarinės pagalbos“ krovinius, skirtus Rytų Ukrainai, tačiau pritrūkus reikalingų dokumentų krovinių įforminimas sustabdytas.

14.20 val. Sunkvežimiai – pustuščiai

Žurnalistai, lydintys Rusijos „humanitarinės pagalbos“ konvojų praneša, kad rusai Ukrainos pareigūnams leidžia apžiūrėti visus sunkvežimius.

Nors juose draudžiamų daiktų neaptikta, tačiau žurnalistams įtarimų kelia faktas, kad dauguma jų – tik pustuščiai. Rusai aiškina, kad jie taip nori apsidrausti – jeigu netikėtai dalis sunkvežimių sugestų.

BBC žurnalistas Steve'as Rosenbergas „Twitteryje“ paskelbė, kad pareigūnai sunkvežimiuose randa geriamo vandens, grikių ir kondensuoto pieno.

 

13.47 val. Trūksta dokumentų 

Iš Raudonojo Kryžiaus nėra gauta reikiamų dokumentų, todėl Rusijos „humanitarinės pagalbos“ krovinius tikrinantys Ukrainos pasieniečiai ir muitininkai nebegali tęsti jų įforminimo procedūrų, pranešė Ukrainos naujienų agentūra „Unian“.

„Pagal susitarimą tarp Ukrainos ir Rusijos, humanitarinė pagalba turi būti perimta „Donecko“ patikros punkte. Tačiau mūsų atstovai iš Raudono Kryžiaus negavo reikiamų krovinio dokumentų“, – Kijeve žurnalistams pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka.

Pasak jo, kai tik bus gauti reikiami dokumentai, bus vykdomas krovinių įforminimas. Tuomet Raudonojo Kryžiaus komandos siuntinius pristatys Donbaso gyventojams.

12.16 val. Ukraina pavirtino, kad vakare į jos teritoriją įvažiavo rusų šarvuočiai ir sunkvežimiai su kariais

Antiteroristinės operacijos (ATO) štabas penktadienį patvirtino, kad išvakarėse į Ukrainos teritoriją iš Rusijos įvažiavo šarvuočių ir karinių sunkvežimių kolona, pranešė zn.ua. Pasak štabo, vilkstinė įvažiavo per teroristų kontroliuojamą „Izvarino“ pasienio punktą.

Štabas teigė negalintis pasakyti, kiek tiksliai šarvuočių ir „Kamaz“ sunkvežimių įvažiavo į Ukrainą. Jo turimais duomenimis, sunkvežimiuosi buvo ginkluoti Rusijos kariai.

11.19 val. Kijevas paskelbė nurodymus Rusijai dėl „humanitarinės pagalbos“ siuntos

Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė techninius susitarimus, kurių besilaikydama Rusija galės Ukrainos žmonėms perduoti savo „humanitarinę pagalbą“, skelbia „Interfax-Ukraine“.

Ministerija skelbia, kad abi pusės sutarė, jog humanitarinę pagalbą į numatytas vietas Ukrainoje pristatytų tik Raudonojo Kryžiaus komandos

Pasak ministerijos, remiantis šiais susitarimais Rusijos veiksmai galės būti kontroliuojami ir Ukrainos, ir tarptautinių organizacijų – Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO).

Pagal susitarimus, visas pasienio procedūras vykdys Ukrainos pareigūnai, besiremdami Ukrainos įstatymais, o jiems padės ir juos prižiūrės TRKK ir ESBO darbuotojai.

Ministerija skelbia, kad abi pusės sutarė, jog humanitarinę pagalbą į numatytas vietas Ukrainoje pristatytų tik Raudonojo Kryžiaus komandos. TRKK taip pat bus atsakingas už visus logistikos aspektus dėl krovinio laikymo bei pagalbos dalinimo.

Dėl visų saugumo aspektų ir konkrečių kelių, kuriais vyks sunkvežimiai su humaniterine pagalba spręs trišalė grupė.

10.51 val. Ukrainos pasieniečiai kirto sieną patikrinti Rusijos „pagalbos krovinių“

Ukrainos pasieniečiai kirto Rusijos sieną ir jos teritorijoje pradėjo tikrinti Rusijos „humanitarinės pagalbos“ krovinius, skirtus Rytų Ukrainai, pranešė pasieniečių atstovas.

41 ukrainiečių pasienietis ir 18 muitininkų penktadienį ryte pradėjo tikrinti Rusijos pagalbą prie Donecko sienos perėjos

Pasieniečiai patikrins krovinius Rusijos teritorijoje, vietovėje priešais Ukrainos Izvarynės gyvenvietę, kurią kontroliuoja prorusiški teroristai, sakė atstovas Andrijus Demčenka. „Ten jau yra daug Ukrainos pasieniečių“, – sakė jis.

Ukrainos pasieniečių atstovas Serhijus Astachovas sakė, kad krovinys bus patikrintas dalyvaujant Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovams.

41 ukrainiečių pasienietis ir 18 muitininkų penktadienį ryte pradėjo tikrinti Rusijos pagalbą prie Donecko sienos perėjos, sakoma gynybos pareigūnų Kijeve pareiškime.

Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad Rusija yra pasirengusi pateikti visus būtinus dokumentus ir perduoti krovinį Raudonajam Kryžiui.

Maždaug 200 baltu brezentu dengtų rusų sunkvežimių nuo ketvirtadienio stovi netoli Kamensko, maždaug 28 km nuo sienos.

9.45 val. Rusija Ukrainos link toliau siunčia karinę techniką

BBC žurnalistas Steve'as Rosenbergas penktadienio ryte paskelbė, kad Rusija į Ukrainos sienos pusę siunčia karinę techniką. „Tuzinas šitų ką tik pro mus pravažiavo į Ukrainos sienos pusę. Negaliu patvirtinti, kad būtent ten jie ir vyksta“, – parašė jis.

„BBC Russia“ žurnalistas Juri Maloverjanas taip pat matė judančią Rusijos karinę techniką pasienyje. „Dvylikos šarvuočių kolona vyksta Ukrainos sienos link“, – paskelbė jis.

9.21 val. Ukrainos kariai perėmė kontrolę kelyje, kuriuo Rusija gali atgabenti „humanitarinę pagalbą“

Antiteroristinę operaciją (ATO) vykdančios Ukrainos pajėgos penktadienio ryte paskelbė perėmę dalį kelio šalia Luhansko, kuriuo, manoma, Rusija tikisi atvežti savo „humanitarinę pagalbą“. 

Apie perimtą dalies kelio kontrolę savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Ukrainos Karinių-politinių studijų centro vadovas, organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas, rašo naujienų agentūra „Unian“.

​„ATO pajėgos perėmė dalies greitkelio M-04 šalia Luhansko kontrolę, todėl užkirstas kelias „humanitarinės pagalbos“ pristatymui į šį miestą, jeigu Rusijos Federacija mėgins tai padaryti neteisėtai“, – pranešė D.Tymčukas pažymėdamas, kad jeigu Rusijos Federacija bandytų savo siuntinį atvežti į Ukrainą, ji pažeistų Raudonojo kryžiaus, Ukrainos ir tarptautinės bendruomenės reikalavimus.

Jis taip pat pažymėjo, kad vis daugiau teroristų Rytų Ukrainoje atsitraukia prie sienos su Rusija, kur ketina įkurti paskutinį savo „bastioną“ su galimybe greitai pabėgti į Rusiją.

Ketvirtadienio vakare Rusijos „humanitarinės pagalbos“ kolona sustojo netoli Ukrainos sienos. Tačiau Vakarų žurnalistai matė, kaip kita Rusijos šarvuočių kolona įvažiavo į Ukrainos teritoriją. Britų „The Guardian“ žurnalistas Shaunas Walkeris tai pavadino „mini-invazija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min