Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos ir Japonijos sprendimai dėl Kurilų salų turi būti patvirtinti referendume, sako Sergejus Lavrovas

Bet kurį sprendimą dėl ginčiajamų Pietų Kurilų turi patvirtinti ir Japonijos, ir Rusijos visuomenė, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovas Sergejus Lavrovas ir pridūrė, kad emocijos neturi trukdyti sureguliuoti Maskvos ir Tokijo santykių.
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pirmadienį lankėsi vienoje iš Kurilų salų.
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas vienoje iš Kurilų salų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pamažu, žingsnis po žingsnio, „plytelė po plytelės“, stiprindami pasitikėjimą, jausdami praktinio bendradarbiavimo „audinį“, mes kursime atmosferą, palankią ramiai, be emocijų paieškai savitarpiškai priimtino sprendimo, kurį, nepamirškime, turi patvirtinti ir abi visuomenės“, – sakė S.Lavrovas interviu Japonijos televizijos korporacijai NHK.

„Mūsų atveju, tai klausimas, kuris sprendžiamas per referendumą“, – pažymėjo Rusijos ministras.

Jis pabrėžė, kad Maskva nenori „dirbtinai atidėti ilgam“ ginčijamų klausimų su Japonija sprendimo, bet taip pat „nerealu tikėtis“, kad problemą „galima išspręsti vienu prisėdimu“.

„Kai kiekviena nauja Japonijos vyriausybė jaučia pagundą pareikšti, „štai, savo vadymo laikotarpiu mes šią problemą išspręsime“, – tai, žinoma, sukelia pernelyg didelių ir nerealių lūkesčių visuomenėje. Na, ir, žinoma, susilaukia atvirkštinio reagavimo mūsų sienos pusėje“, – sakė S.Lavrovas.

Kai dėl Rusijos ir Japonijos taikos sutartes, tai, kaip sakė S.Lavrovas, abiejų šalių lyderiai „užfiksavo bendrą supratimą, kad šis klausimas gali būti išspręstas visapusiškai, nuodugniai plėtojant dvišalius santykius, kai visuomenė Rusijoje ir Japonijoje bus pasirengusi priimti savitarpiškai priimtiną sprendimą, atitinkantį abipusiškus interesus“.

Kaip sakė Rusijos URM vadovas, „nė vienos problemos negalima išspręsti, jeigu požiūryje į jos svarstymą vyraus emocijos, o dar ir išsakomos vešai“.

„Jeigu mes norime paprasčiausiai, sakykime tiesiai, „užsidirbti taškų“ iš savo elektorato, tada retorika – laiko patikrinta, įvairiose šalyse išbandyta priemonė. Jeigu tikslas – ne pasižymėti rinkėjams ar radikaliajai visuomenės daliai, o sudaryti sąlygas išspręsti klausimą (bet kurį, ne tik Rusijos ir Japonijos taikos sutarties problemą), tada metodai turi būti kitokie“, – pažymėjo jis.

Ginčas dėl salų, kurios Rusijoje vadinamos Pietų Kurilais, o Japonijoje – Šiaurinėmis Teritorijomis, iki šiol neleido abiem šalims pasirašyti taikos sutarties po Antrojo pasaulinio karo.

Šias salas Sovietų Sąjungos pajėgos užėmė paskutinėmis karo dienomis. Jas supa žuvingi vandenys, o priekrantėje, kaip manoma, esama naftos, gamtinių dujų ir mineralinių medžiagų telkinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius