Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 7d. 17:16

Rusijos URM ragina pasigailėti Hosni Mubarako ir neskirti jam mirties bausmės

Nuverstas Egipto prezidentas Hosni Mubarakas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nuverstas Egipto prezidentas Hosni Mubarakas sulaukė Rusijos užuojautos.

Maskva susirūpinusi, kad buvusiam Egipto prezidentui gali būti skirta mirties bausmė, ir ragina nepamiršti humaniškumo, rašo Newsru.com.

„Manome, kad atvejis su Hosni Mubaraku vertas humaniško požiūrio. Juk kalbame apie gana solidaus amžiaus žmogų, kuriam 83 metai ir kuris, turimais duomenimis, sunkiai serga. Taip pat, kaip politinis veikėjas, jis pernai vasarį priėmė sprendimą atsisakyti valdžios, o tai leido išvengti dar daugiau nekaltų aukų“, – rašoma Rusijos Užsienio reikalų ministerijos pranešime, išplatintame vykstant buvusio Egipto prezidento teismo procesui.

Kaire atnaujintas H.Mubarako, jo dviejų sūnų ir kitų buvusių teisėsaugos institucijų vadovų teismo procesas. Prokurorai reikalauja, kad H.Mubarakui būtų skirta mirties bausmė.

Rusijos URM pabrėžia, kad šis teismo procesas – Egipto vidaus reikalas. „Puikiai suprantame, kad kalbama apie mums draugiško Egipto vidaus reikalus. Tikimės, kad galutinis sprendimas bus priimamas remiantis aukščiausiais tarptautinės teisės standartais“, – rašoma pranešime.

Mirties bausmė siūloma už tai, kad H.Mubarakas „įsakė pradėti prieš režimą nuo vasario mėnesio protestavusių demonstrantų žudynes“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min