Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 05, 22:02 Atnaujinta 2022 08 06, 15:51

Žaibo smūgis prie Baltųjų rūmų užmušė tris žmones

Trys žmonės, įskaitant savo vestuvių 56 metų sukaktį šventusią senyvą porą, žuvo nuo žaibo smūgio viename Vašingtono parke šalia Baltųjų rūmų, penktadienį pranešė pareigūnai.

Žaibas ketvirtadienį prieš 19 val. vietos (penktadienį 1 val. Lietuvos) laiku trenkė Lafayette'o skvere – JAV sostinės parkelyje kitapus gatvės nuo Baltųjų rūmų. Per incidentą buvo du vyrai ir dvi moterys „kritinių, gyvybei pavojų keliančių sužalojimų“, sakoma Vašingtono priešgaisrinio ir nepaprastųjų situacijų departamento pranešime.

Nukentėjusieji buvo išvežti į vietos ligonines, bet penktadienį sostinės policija patvirtino, kad mirė sutuoktiniai – 75 metų Donna Mueller ir 76 metų Jamesas Muelleris – iš Džeinsvilio Viskonsine.

Sutuoktiniai, kurių draugystė užsimezgė dar mokykloje, buvo atvykę į Vašingtoną švęsti savo vestuvių metinių, jų dukterėčia Michelle McNett sakė Viskonsino laikraščiui „Milwaukee Journal Sentinel“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką daryti nutrenkus žaibui ar elektrai: pirmosios pagalbos veiksmai

Vėliau penktadienį mirė trečias sužeistasis – 29 metų vyras, nurodė policija.

Dar vieno suaugusiojo būklė tebėra kritinė.

Baltųjų rūmų atstovė sakė, kad prezidento Joe Biden administraciją „nuliūdino ši tragiška žūtis“.

„Meldžiamės už tebekovojančius dėl savo gyvybės“, – sakoma atstovės spaudai Karine Jean-Pierre pranešime.

JAV Slaptosios tarnybos ir parkų policijos pareigūnai nuskubėjo suteikti pagalbos, kai pamatė trenkiant žaibą, per socialinius tinklus parašė Priešgaisrinio ir nepaprastųjų situacijų departamento atstovas Vito Maggiolo.

Atrodo, kad aukos buvo pasislėpusios nuo audros po vienu iš parko medžių.

„Medžiai nėra saugios vietos, – dienraščiui „The Washington Post“ sakė V.Maggiolo. – Visi, bandantys pasislėpti po medžiu, [turi žinoti], kad ten būti labai pavojinga.“

Pražūtingas incidentas įvyko ketvirtadienio pavakare Vašingtoną užklupus smarkiai audrai su perkūnija.

JAV meteorologijos tarnybos duomenimis, Jungtinėse Valstijose pastarąjį dešimtmetį nuo žaibo smūgių žūdavo vidutiniškai 27 žmonės per metus.

Tik maždaug 10 proc. žaibo smūgį patyrusių žmonių miršta – paprastai nuo širdies smūgio, tačiau daugelio sveikata smarkiai ir ilgam sutrikdoma, įskaitant neurologinius pažeidimus.

„Esame nuliūdinti dėl tragiškų mirčių po žaibo smūgio Lafajeto parke, – sakoma penktadienį paskelbtame Baltųjų rūmų spaudos sekretorės Karine Jean-Pierre pareiškime. - Mūsų širdys su šeimomis, kurios neteko artimųjų, ir meldžiamės už tuos, kurie vis dar kovoja dėl savo gyvybių.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min