Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 12 02

Šarvai, ginklai ir stebėjimo kameros – taip prancūzų žandarai saugo vandenį

Šalia ryto dulksnos apgaubtų fermos laukų staiga išdygsta neperšaunamas liemenes vilkintys ginkluoti žandarai. Jie sustoja prie dviejų tvorų, ant kurių įmontuotos stebėjimo kameromis bei žibintai ir atrodo kaip tikri kalėjimo prižiūrėtojai. Tačiau niekur aplink jokio kalėjimo nėra.
Prancūzijoje labai trūksta vandens
Prancūzijoje labai trūksta vandens / „The New York Times“/Andrea Montovani nuotr.

Šie žandarai saugo ne laisvės atėmimo įstaigą, o didelę duobę, kuri čia atlieka milžiniško rezervuaro funkciją. Sveiki atvykę į Prancūzijos vandens karų fronto liniją.

Pasaulio lyderiai neseniai Egipte vykusioje COP27 klimato konferencijoje diskutavo, kaip sušvelninti klimato kaitos padarinius ir jos sukeliamus konfliktus. Tačiau nors konkurencija dėl vandens labiau siejama su sausringais Artimųjų Rytų ir Afrikos regionais, Europa taip pat nėra saugi.

Po karštos vasaros, kurią klimatologai pavadino šiurpiu atviruku iš ateities, kai šalį kamavo rekordinės karščio bangos, gamtos gaisrai ir sausros, išdžiovinusios upes, Prancūzija įsivėlė į vis įnirtingesnę kovą dėl to, kam ir kaip turėtų būti suteikta pirmenybė naudoti vandenį.

Šalies vyriausybė ėmėsi plano visoje šalyje pastatyti didelius rezervuarus, kurie pasitarnautų ūkininkams vis sausesniais pavasario ir vasaros mėnesiais.

Tačiau tai, ką vyriausybė vadina prisitaikymu prie aplinkybių, oponentai laiko piktinančiu iškrypimu – jų manymu, vyksta vandens privatizavimas, naudingas saujelei pasenusių ūkininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius