Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saudo Arabija pereis į jaunosios kartos rankas

Įspūdingiausia darbo praktika pasaulyje įvardijamas Saudo Arabijos karaliaus sprendimas vienu svarbiausių žmonių valstybėje paskirti 31-erių princą. Radikalioms ekonominėms ir socialinėms reformoms vadovavęs karališkosios šeimos narys dabar tampa pagrindiniu savo 81-erių tėvo įpėdiniu.
Mohammedas Bin Salmanas
Mohammedas Bin Salmanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Keli šimtai vadinamųjų nosies bučinių – ištikimybės pareiškimų – kuriuos Mohammedas bin Salmanas gauna iš karališkosios šeimos narių ir dvasininkų elito vėlų vakar vakarą Al-Safos rūmuose Mekoje pagal jo tėvo, karaliaus Salmano pareikalavimą. Nuo šiol šis 31-erių vyras – vienos įtakingiausių ir galingiausių sunitų valstybių pasaulyje sosto paveldėtojas, o tai reiškia – ir būsimasis jos valdytojas. Jis net trisdešimt šešeriais metais jaunesnis už pusbrolį, kuris karaliaus dekretu atleidžiamas nuo visų politinių pareigybių ir viešai tuo džiaugiasi, sakydamas, kad pagaliau pailsės.

Prieš jį priklaupiantis princas Mohammedas ne tik išlaiko jauniausio gynybos ministro pasaulyje vardą bei kitų ministerijų vadovo portfelius, bet dar tampa ir vicepremjeru absoliutinėje monarchijoje. Karalystės piliečiai, tiesa, sprendimu neabejoja.

„Apie visus sprendimus galvoju taip pat kaip karalius. Remiame jį ir viską, kas jam atrodo teisinga. Dievo padedami palaikome visus jo išmintingus ir teisingus sprendimus“, – sako Rijado gyventoja Aumė Abdullah.

„Sprendimai staigūs, tačiau jie padaryti jaunimo ir ateities labui. Tad būsime su karaliumi ką jis benuspręstų“, – džiaugiasi Rijado gyventojas Khaledas Mohammedas.

Kritus naftos kainoms ir užsitęsus karui Jemene, Saudo Arabijos gyventojai pirmą kartą turi mokėti mokesčius savo šaliai – naujovė ultrakonservatyvioje valstybėje. Ir tokių naujovių dabar gali būti vis daugiau pereinant į jaunosios kartos rankas. Į valdžią žengia žmogus, kuriam pastaruoju metu buvo patikėta vadovauti Saudo Arabijos operacijoms Jemene ir spręsti, kuo virsti valstybė turėtų tuomet, kai naftos era pasaulyje baigsis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius