Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeima iš JAV lėktuvu „išsiuntė atgal į Rusiją įsivaikintą berniuką“

Šaltinis: BNS
0
A A

Berniuko iš Rusijos įtėviai, gyvenantys Amerikoje, išsiuntė jį atgal į tėvynę su rašteliu, kad jis jiems nebereikalingas ir jo atsisako.

Tai, kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, pranešė vaiko teisių įgaliotinis prie Rusijos prezidento Pavelas Astachovas.

Pasak jo, aštuonerių metų berniukas atskrido ketvirtadienį į Maskvą iš Vašingtono vienas be lydinčių suaugusiųjų.

Kaip nurodė agentūrai „RIA–Novosti“ Maskvos Tverės rajono vidaus reikalų skyriaus darbuotojai, „mažametis užsienietis“, kuris pats rusiškai nekalba, bet supranta, „atėjo į milicijos skyrių ketvirtadienio vakarą“.

Jie agentūrai taip pat pranešė, jog vaikui buvo iškviesta „greitoji pagalba“, kuri nustatė, kad „iš išvaizdos, jo (vaiko) būklė patenkinama“.

Gydytojai nuvežė vaiką į ligoninę, sakė P.Astachovas. Po to bus sprendžiamas klausimas, į kuriuos Rusijos vaikų namus jis bus perduotas.

Pasak įgaliotinio, berniukas yra Rusijos pilietis, nes jis turi šios šalies pasą.

Jis taip pat pranešė, kad berniukas buvo įvaikintas teisėtai prieš pusę metų per akredituotą agentūrą, kuri vos prieš dvi savaites pranešė, kad vaikui viskas gerai.

Tuo tarpu po kelių valandų paaiškėjo, kad Justinas Artemas Hansenas anksčiau buvo vaikų namų Primorės krašto Partizansko mieste auklėtinis.

„Anksčiau berniuko vardas buvo Artiomas Saveljevas. Lesozavodske jį pagimdė vieniša motina“, – pareiškė agentūrai „Interfax“ Lesozavodsko globos institucijų atstovė.

„Artiomo motina piktnaudžiavo alkoholiu. Iš Lesozavodsko ji persikėlė gyventi į Petrozavodską, kur jai buvo atimtos motinos teisės. Vaikas buvo perduotas į vietos vaikų namus. Po to jį įsivaikino šeima iš Amerikos“, – sakė agentūros pašnekovė.

Vaikų namai, kuriuose gyveno Artiomas, pranešė, kad „dėl vaiko niekada nebuvo jokių problemų“.

„Berniukas geras, mes nustebome, kad jo atsisakė“, – pareiškė vaikų namų atstovė.

Interviu televizijos kanalui „Rossija 24“ P.Astachovas sakė, kad į miliciją buvo atvažiavę amerikiečių diplomatai, kurie teigė, kad berniukas yra JAV pilietis.

Pasak įgaliotinio, valdžia atsisakė perduoti vaiką amerikiečiams, nes jis neturėjo jokių dokumentų, patvirtinančių jo Amerikos pilietybę.

Kol kas neaišku, kaip vaikas kirto dvi saugomas sienas vienas be suaugusiųjų. Domodedovo oro uoste jį sutiko kažkoks Rusijos pilietis, su kuriuo įtėviai buvo susitarę iš anksto: už 200 dolerių jis atvežė berniuką į Tverės gatvėje esantį Švietimo ir mokslo ministerijos pastatą ir „paliko apsaugininkui“, sakė R.Astachovas agentūrai „RIA–Novosti“.

Rusijoje vaikų įsūnijimo ir įdukrinimo reikalus tvarko Švietimo ir mokslo ministerija. Šios žinybos pastatas yra adresu Tverės 11, už kelių kvartalų nuo milicijos skyriaus, į kurį atėjo berniukas.

Pastaraisiais metais Rusijoje susilaukė daug atsiliepimų įvairūs, dažnai tragiški įvykiai, susiję su užsieniečių įvaikintais vaikais iš Rusijos.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min