Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 2d. 08:15

Senatoriaus vieta – našlei?

Apie savo planus V.R.Kennedy kol kas nekalba. Ji gedi praėjusią savaitę mirusio vyro.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Apie savo planus V.R.Kennedy kol kas nekalba. Ji gedi praėjusią savaitę mirusio vyro.

Kai kurie JAV įstatymų leidėjai siūlo mirusio senatoriaus Edwardo Kennedy vietą Senate atiduoti jo žmonai.

Tokia mintis kilo senatoriams Orrionui Hatchui ir Chrisui Doddui. Jie pasirengę patys palaikyti Victorią Reggie Kennedy ir visaip jai padėti, jei ji sutiktų kandidatuoti į laikinosios senatorės vietą ir jei Masačusetso valstijos valdžiai jos kandidatūra būtų priimtina.

Nuo tada, kai rugpjūčio 25 dieną būdamas 77 metų mirė senatorius E.Kennedy, jo vieta Senate laisva. Kitas senatorius bus išrinktas tik per neeilinius rinkimus 2010 metais. Daugumoje valstijų tokiais atvejais administracine tvarka skiriamas senatoriaus įpėdinis ir jis posėdžiauja Senate iki kitų rinkimų. Tačiau Masačusetso valstijoje, kuriai atstovavo E.Kennedy, demokratų iniciatyva tokios praktikos buvo atsisakyta. Prieš pat mirtį E.Kennedy paprašė kuo greičiau ką nors paskirti į jo vietą, kad demokratai neprarastų balso, kuris gali būti lemiamas, kai bus balsuojama už Baracko Obamos pasiūlytą sveikatos apsaugos reformą, kurią senatorius labai palaikė.

55 metų V.R.Kennedy buvo antroji garsaus JAV politiko žmona, ji visada gerbė Kennedy šeimą. „Mano pirmieji su politika susiję prisiminimai yra susiję ir su Kennedy šeima. Tedas buvo vienas garsiausių jos atstovų. Man jis buvo pirmas senatorius, kurį įsiminiau būdama vaikas, ir pirmas, už kurį balsavau užaugusi. Jis visada buvo didesnis nei gyvenimas“, – moteris sakė žurnalistams.

Kaip Edwardas buvo vadinamas Tedu, taip jo žmoną visi vadina Vicki. Ji – patyrusi teisininkė, dirbusi privačiose advokatų kontorose, ginančiose verslininkų interesus, todėl yra gerai susipažinusi su šalies ūkio padėtimi. V.R.Kennedy, kaip ir jos vyras, mokėdavo paguosti žmones, kuriems gyvenime nepasisekė. Ji nepavargdama siekė, kad Jungtinėse Valstijose būtų uždrausta laisvai pardavinėti ginklus, dažnai viešai kalbėdavo šia tema, pabrėždama, kaip svarbu apsaugoti mokyklas ir paauglius nuo ginklų.

Paskutiniais E.Kennedy gyvenimo metais Vicki buvo geriausia jo patarėja, ji sudarė vyrui galimybę tęsti darbą. V.R.Kennedy labai domėjosi sveikatos apsaugos reforma, visuomet pabrėždavo, kad mato skirtumą tarp teiginio „sveikatos apsauga visiems“ ir „tiems, kurie gali sau tai leisti“. Todėl ją gerai pažįstantys demokratų politikai ir mano, kad senatoriaus E.Kennedy sielos draugė bei patarėja būtų ideali kandidatė užimti jo vietą Senate ir pirmiausia prisidėtų prie sveikatos apsaugos reformos priėmimo.

„Būtina aptarti Vicki kandidatūrą. Ji – nuostabi teisininkė, aktyvi ir turinti tikslą asmenybė, kuriai jaučiu labai nuoširdžią pagarbą“, – sakė Jutos valstijai atstovaujantis senatorius O.Hatchas. Kitas senatorius demokratas Ch.Doddas, atstovaujantis Konektikutui, teigia, kad našlė galėtų pagalvoti apie tokį pasiūlymą, o giminaičiai ir kiti suinteresuoti asmenys padėtų jai apsispręsti. Kol kas liūdinti Vicki nerodo jokio noro užimti vyro vietą Senate, tačiau oficialiai pateikto pasiūlymo neatmetė.

Dienraštis „USA Today“ rašo, kad kandidatų į E.Kennedy vietą Senate yra daug. Tai paties senatoriaus sūnėnas, buvęs Atstovų rūmų narys Josephas P.Kennedy, kongresmenai Stephenas Lynchas ir Michaelas Capuano, Masačusetso valstijos generalinė prokurorė Martha Coakley ir kiti. Šią vietą norėtų užimti ir respublikonai. Tai buvusi valstijos gubernatorė Jane Swift ir vicegubernatorė Kerry Healey.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min