Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 03 07, 17:03

Šiaurės Korėjos žiniasklaidoje – reportažas apie D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida trečiadienį parodė ilgą reportažą apie šalies lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimą Hanojuje, bet nepaminėjo, kad šis antrasis jųdviejų susitikimas baigėsi nepasiekus jokios sutarties.
Donaldas Trumpas ir Kim Jong Unas
Donaldas Trumpas ir Kim Jong Unas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę surengtos D.Trumpo ir Kim Jong Uno derybos staigiai nutrūko jiems nepavykus susitarti dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos mainais į švelnesnį sankcijų režimą.

Abi šalys tokią susitikimo baigtį paaiškino viena kitos užsispyrimu, o D.Trumpas pareiškė, kad Pchenjanas nepagrįstai reikalavo, jog būtų atšauktos visos jam įvestos sankcijos, nors pati Šiaurės Korėja teigė, jog tenorėjo, kad būtų sušvelninta dalis baudžiamųjų priemonių.

Deryboms atsidūrus aklavietėje tyrėjai šią savaitę informavo, kad Pchenjanas galimai atstato Sohės ilgojo nuotolio raketų bandymų poligoną, nors Kim Jong Unas pernai sutiko jį uždaryti, taip parodydamas Pchenjano gerą valią.

Tačiau Pchenjano kontroliuojama žiniasklaida savo 75 minučių trukmės dokumentiniame filme apie Kim Jong Uno kelionę į Hanojų, parodytame vėlai trečiadienį per valstybinę televiziją KCTV, apie šiuos klausimus net neužsiminė.

Viename 10 minučių fragmente vaizduojama netikėta D.Trumpo ir Kim Jong Uno, pirmą kartą susitikusių pernai birželį Singapūre, draugystė. KCTV medžiagoje matyti, kaip abu lyderiai apsikeičia šiltomis šypsenomis ir spaudžia vienas kitam ranką bevaikščiodami prabangaus susitikimui pasirinkto viešbučio „Sofitel Metropole“ parke.

Pasak KCTV, šis susitikimas liudija, kad JAV ir Šiaurės Korėja gali užbaigti savo jau pusę šimtmečio besitęsiančią priešpriešą ir „atverti naują ateitį“, jei per derybas bus pateiktas „sąžiningas pasiūlymas“.

Reportaže matyti, kaip cigaretę traukiantis Kim Jong Unas vėlai vakare savo viešbučio numeryje tariasi su savo padėjėjais susitikimo su JAV prezidentu išvakarėse.

KCTV nepaminėjo abiejų valstybių vadovų diskusijų apie denuklearizaciją, keliančią didžiausius nesusitarimus tarp Vašingtono ir Pchenjano, bet pabrėžė, kad abu sutiko „tęsti produktyvias derybas siekdami išspręsti dar neišspręstus klausimus“.

„Antrasis viršūnių susitikimas buvo svarbi galimybė pagilinti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą, taip pat į naują lygį iškelti dvišalius santykius“, – sakoma KCTV reportaže parodant, kaip D.Trumpas atsisveikindamas tapšnoja Kim Jong Unui per petį.

Stovėdamas viešbučio vestibiulyje D.Trumpas paspaudė rankas šiaurės korėjiečių delegacijos nariams, o besišypsantis Kim Jong Unas pasakė amerikiečių lyderiui: „Susitikime ir vėl.“

Dokumentiniame filme chronologiškai pasakojama apie Kim Jong Uno 11 dienų trukusią kelionę – pradedant nuo išvykos iš Pchenjano traukinių stoties ir baigiant sugrįžimu ankstyvą rytą į Šiaurės Korėjos sostinę, kur lyderį džiaugsmingai pasitiko minia.

Reportaže taip pat užsimenama apie kovo 1–2 dienomis vykusį Kim Jong Uno oficialų vizitą į Hanojų ir buvo parodyti seni klipai, kuriuose vaizduojami jo senelio – Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo – 1958 ir 1964 metais vykę susitikimai su Vietnamo revoliucijos lyderiu Ho Chi Minhu, pabrėžiant abiejų šalių ilgą draugystę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min