Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 25d. 11:13

Situacija prie Ukrainos sienų: ekspertų vertinimai, kada gali prasidėti aktyvūs veiksmai

Ukrainos vėliava Tik prenumeratoriams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos vėliava
Įtempta situacija prie Ukrainos sienų – kokia ginkluotė dislokuota, kada ir kaip, pasak žvalgybos ekspertų, gali prasidėti aktyvūs veiksmai? 15min domėjosi strateginių Rusijos, Kinijos ir JAV bombonešių skrydžiais, žemės orbitoje numuštu palydovu, pratybomis ir kitomis gynybos naujienomis.

Analitikų ir žvalgybos duomenimis, Rusijos teritorijoje netoli Rusijos ir Ukrainos sienos sutelkta 100 tūkst. karių kariuomenė, kuri, anot ekspertų, yra ruošiama puolimui.

Palydovinių duomenų analizė parodė, kad karinių pastatų, skirtų kariams saugoti ir dislokuoti, skaičius Rusijos Federacijoje išaugo 17 proc.

Tyrėjų teigimu, „41-osios armijos“ personalas buvo perkeltas į Jelnios miestą. Nuo Jelnios iki Ukrainos sienos yra apie 250 km, o tai 4–5 valandos automobiliu. Čia, pasak šaltinių, dislokuota ne tik 41-oji kombinuotos ginkluotės armija, bet ir 144-oji gvardijos motorizuotųjų šaulių divizija.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos karo technika prie sienos su Ukraina
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos karo technika prie sienos su Ukraina

Rusijos vadovybė lakoniškai sako, kad savo teritorijoje gali koncentruoti karius pagal savo nuožiūrą. Be to, dažniausiai tai daroma vykdant didelio masto pratybas ar pasirengimo patikrinimus. Skirtingai nei ankstesni karių telkimai prie sienų, dabartinis nesusijęs su pratybomis.

Dėl šios priežasties daugelis Vakarų šalių, įskaitant JAV, reiškia susirūpinimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min