Pasak S.Hannity, susitikimas truko tris su puse valandos. Baltieji rūmai neatsakė į WP prašymą pakomentuoti šią informaciją.
Prieš vizitą į Maskvą S.Witkoffas tiesiogiai kalbėjosi su artimais V.Putino sąjungininkais, savo šaltinius cituoja „The New York Times“. Konfliktą Ukrainoje jis taip pat aptarė su Saudo Arabijos ir Kataro atstovais, teigė laikraščio šaltiniai.
Susitikęs su M.Fogelu Baltuosiuose rūmuose Donaldas Trumpas sakė, kad amerikiečio paleidimas gali būti svarbus žingsnis prieš baigiant karą Ukrainoje. Jis taip pat sakė, kad trečiadienį bus dar vienas išlaisvinimas, tačiau jokių detalių nepateikė.
JAV prezidentas M.F.ogelio paleidimo sąlygas pavadino „labai teisingomis“. Paklaustas, ką JAV davė Rusijai mainais už savo pilietį, jis atsakė: „Nedaug“.
Per susitikimą su D.Trumpu M.Fogelas minėjo, kad Rusijoje jam buvo suteikta malonė.
S.Witkoffas į Maskvą atskrido antradienį, jo lėktuvas Vnukovo oro uoste nusileido apie 10.20 val. Maskvos laiku, o 20.25 val. išskrido į JAV.
M.Fogelas buvo sulaikytas Rusijoje 2021 m. Šeremetjevo oro uoste su medicinine marihuana bagaže. Jis dirbo mokytoju Maskvos anglakalbėje mokykloje.
Naujos pareigos S.Witkoffui
„The New York Times“, remdamasis šaltiniais, skelbia, kad D.Trumpas savo pasiuntiniui S.Witkoffui skyrė labai svarbią misiją – dirbti kuriant taikos procesą tarp Rusijos ir Ukrainos.
Šaltiniai žurnalistams atskleidė, kad D.Trumpas prieš kelias savaites slapta išplėtė S.Witkoffo įgaliojimus, leisdamas jam spręsti ne tik Artimųjų Rytų klausimus, bet ir užmegzti dialogą su Rusija.
Tikinama, kad D.Trumpas asmeniškai pasitiki S.Witkoffu, su kuriuo bičiuliaujasi nuo devintojo dešimtmečio, ir mano, kad jis turi tinkamų derybinių įgūdžių, galinčių padėti užbaigti karą.
S.Witkoffas, milijardierius ir Niujorko nekilnojamojo turto vadovas, slapta derėjosi dėl sandorio, nors jo buvimas Maskvoje tapo akivaizdus po to, kai jis ten skrido savo privačiu lėktuvu, į ką sureagavo skrydžių sekimo sistemos internete.
Tai buvo pirmoji žinoma aukšto rango JAV pareigūno kelionė į Maskvą nuo tada, kai 2021 m. lapkritį į Rusijos sostinę skrido tuometinis Centrinės žvalgybos agentūros vadovas Williamas Burnsas, bandydamas užkirsti kelią Rusijos invazijai į Ukrainą.
Neaišku, kaip S.Witkoffas derins darbus su K.Kelloggu
Naujos S.Witkoffo pareigos padėti sureguliuoti taikos procesą tarp Rusijos ir Ukrainos iš dalies gali kirstis su Keitho Kellogo darbu.
Antradienį D.Trumpas patvirtino, kad jo specialusis pasiuntinys Ukrainai ir Rusijai K.Kelloggas netrukus ketina surengti oficialų vizitą į Ukrainą.
„Jis užsiima įvairiais dalykais. Turime daug žmonių, kurie dirba įvairiais klausimais“, – kalbėjo JAV vadovas.