Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 08:09

Somalio prezidentu antrą kartą išrinktas Hassanas Sheikhas Mohamudas

Somalio prezidento postas antrą kartą atiteko Hassanui Sheikhui Mohamudui po sekmadienį įvykusių ilgai lauktų rinkimų šioje neramioje Afrikos Kyšulio valstybėje, besigrumiančioje su islamistų sukilimu ir bado grėsme.
Hassanas Sheikhas Mohamudas
Hassanas Sheikhas Mohamudas / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Somalis

Po tiesiogiai transliuoto balsavimo maratono, kuriame dalyvavo 36 kandidatai, parlamento pareigūnai suskaičiavo 214 balsų už eksprezidentą H.Sh.Mohamudą – daug daugiau nei reikėjo, kad būtų nugalėtas dabartinis prezidentas Mohamedas Abdullahi Mohamedas, geriau žinomas kaip Farmajo.

Sostinėje Mogadiše pasigirdo šventinis šaudymas, o daugelis tikėjosi, kad balsavimas padės nutraukti politinę krizę, prasidėjusią prieš daugiau nei metus, kuomet pasibaigė Farmajo kadencija, o nauji rinkimai nebuvo surengti.

H.Sh.Mohamudas, anksčiau prezidento pareigas ėjęs 2012–2017 metais, buvo prisaikdintas netrukus po to, kai buvo suskaičiuoti balsai. Paskui jis kreipėsi į tautiečius, pasirinkęs taikinamą toną.

„Iš tiesų pagirtina, kad prezidentas stovi čia, šalia manęs. Turime judėti pirmyn ir nežiūrėti atgal, turime išgydyti visas nuoskaudas“, – sakė jis, turėdamas omenyje Farmajo, pasveikinusį sėkmingai užbaigtus ilgai lauktus rinkimus.

„Sveikinu čia esantį savo brolį, naująjį prezidentą Hassaną Sheikhą Mohamudą. Linkiu jam sėkmės sprendžiant didžiulę užduotį... solidarizuosimės su juo“, – pridūrė buvęs valstybės vadovas.

Somalio tarptautiniai partneriai ne kartą įspėjo, kad rinkimų atidėliojimas dėl politinių kivirčų kelia pavojų šaliai, nes atitraukiamas dėmesys nuo kovos su džihadistų judėjimo „al Shabaab“ sukilėliais, jau daugiau kaip dešimtmetį siekiančiais nuversti vyriausybę.

Apie klastingą saugumo padėtį šalyje sekmadienį priminė sprogdinimai, nugriaudėję netoli griežtai saugomo Mogadišo oro uosto komplekso, kur tuo metu lankėsi parlamento nariai. Policija pranešė, kad per incidentą niekas nenukentėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min