Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 balandžio 15d. 15:08

Stambulo tulpių festivalyje – Lietuvos šimtmečiui skirta Gediminaičių stulpų kompozicija 

Tulpių festivalis Stambule
Organizatorių nuotr. / Tulpių festivalis Stambule
Šeštadienį į Turkijoje, Stambule esantį Emirgan parką atvyko šioje šalyje gyvenantys lietuviai. Į vieną gražiausių Stambulo parkų juos priviliojo oficialus tulpių kompozicijos, vaizduojančios Gediminaičių stulpus, atidarymas. Ši keturių tūkstančių ryškiaspalvių tulpių kompozicija yra Turkijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės dovana Lietuvai jos atkūrimo šimtmečio proga.

Gediminaičių stulpus vaizduojanti kompozicija dalyvauja visame pasaulyje garsiame Stambulo tulpių festivalyje. Šią iniciatyvą remia Užsienio reikalų ministerijos projektas „Globali Lietuva“. Tulpių festivalis didžiausiame Turkijos mieste yra rengiamas trylika metų iš eilės.

Atidarymo ceremonijoje Stambulo lietuvius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sveikino LR ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga, LR garbės konsulas Stambule Sarperis Džengizas, Stambulo gubernatoriaus pavaduotojas Ismailis Giultekinas bei Stambulo savivaldybės atstovai. „Labai smagu, kad valdžios atstovai palaikė mūsų idėją, kuri kilo praėjusių metų lapkričio mėnesį per visuotinį Turkijoje gyvenančių lietuvių susirinkimą Ankaroje“, – pasakoja idėjos autoriai.

Organizatorių nuotr./Tulpių festivalis Stambule
Organizatorių nuotr./Tulpių festivalis Stambule

Šventėje puikią nuotaiką kūrė lietuvių folkloro ansamblis „Raskila“, o jo grojamos lietuvių liaudies dainos ir tautiniai kostiumai sužavėjo susirinkusią publiką. Renginio svečiai taip pat vaišinosi tradicininėmis lietuviškomis vaišėmis. Daugiausiai pagyrų sulaukė Ankaroje kepti šakočiai ir šimtalapiai.

„Šeštadienį Stambule staigiai atvėso oras iki 15 laipsnių. Juokiamės, kad temperatūra priminė lietuvišką pavasarį. Net oras prisitaikė prie mūsų šventės. Tačiau mums sušalti neleido ansamblio muzika ir šokiai. Lietuviai itin didžiuojasi šia kompozicija, pasakojo savo artimiesiems turkams jos reikšmę. Taip pat, tai puiki proga susitikti, pabendrauti su tautiečiais. Tą dėl Stambulo dydžio pavyksta padaryti retai“, – įspūdžiais dalinosi viena lietuvių bendruomenės narių Diana Aydin.

Organizatorių nuotr./Tulpių festivalis Stambule
Organizatorių nuotr./Tulpių festivalis Stambule

Į ceremoniją susirinko apie 50 žmonių. Į Emirgan parką atvyko ne tik Stambule, bet ir kituose Turkijos miestuose gyvenantys lietuviai, jų artimieji turkai. Taip pat, progos įsiamžinti prie įstabios tulpių kompozicijos nepraleido ir Stambule viešintys turistai iš Lietuvos. Žmonės atvyko su šeimomis, mažiausiam renginio dalyviui buvo vos keletas mėnesių.

„Nors gyvename ne Lietuvoje, tačiau norime prisidėti sveikinant Lietuvą šimtmečio proga. Tulpė nuo senų laikų yra Turkijos simbolis, o ši kompozicija sujungė Turkiją ir Lietuvą. Kiekvieną dieną į Emirgan parką pasigrožėti tulpių kompozicijomis užsuka tūkstančiai turkų ir atvykėlių iš kitų šalių.

Manome, kad ši Gediminaičių stulpų kompozicija sudomins tulpių festivalio svečius pasidomėti Lietuva. Šiek tiek informacijos yra pateikta šalia kompozicijos esančioje lentelėje. Tikimės, kad parke besilankantiems Turkijos lietuviams ši kompozicija primins tėvynę ir sukels pačius gražiausius jausmus“, – pasakoja devynerius metus Stambule gyvenanti D.Aydin.

Gediminaičių stulpų kompozicija visą balandžio mėnesį bus galima pasigrožėti Emirgan parke prie Baltojo paviljono, mėlynų gėlių upės ištakose. Lietuvos šimtmečiui skirtos tulpės dar dvi savaites džiugins parko lankytojus.

Žiūrėkite galeriją:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min