Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Suomija ir Nyderlandai blokuoja kelią Rumunijai ir Bulgarijai į Šengeno erdvę

Suomija ir Nyderlandai ketvirtadienį sugniuždė Bulgarijos ir Rumunijos viltį greitai prisijungti prie Europos Šengeno erdvės.
Šengeno siena
Šengeno siena / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų susitikime Suomija ir Nyderlandai pareiškė nepakeisiantys savo pozicijos dėl šių Balkanų šalių prisijungimo prie laisvą judėjimą užtikrinančios erdvės, nes jos daro mažą pažangą kovodamos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu.

„Dėl dviejų šalių narių šiandien mūsų sprendimas dėl Šengeno erdvės plėtros yra neįmanomas“, – sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Jerzy Milleris po susitikimo.

„Tai leidžia man daryti gana liūdną išvadą apie šalių narių tarpusavio pasitikėjimą“, – sakė J.Milleris pridurdamas, kad Bulgarijai ir Rumunijai buvo pažadėta vieta Šengeno erdvėje dar 2007 metais, kai jos prisijungė prie ES.

„Šiandien šis pažadas buvo sulaužytas“, – sakė jis. Anot Lenkijos ministro, Rumunija ir Bulgarija padarė milžinišką pažangą.

Tačiau Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės tokiam požiūriui nepritarė.

„Mes šiandien norėjome išvengti sprendimo, dėl kurio vėliau tektų gailėtis“, – sakė Nyderlandų imigracijos ministras Gerdas Leersas.

„Tik įsivaizduokite, kad turite duris su aštuoniomis geriausiomis pasaulyje spynomis. Tačiau prie tų durų atsistoja tas, kuris įleidžia visus – tada jūs jau turite problemą“, – sakė jis.

„Mes negalime visiškai pasitikėti, kad šios šalys sugebės apsaugoti mūsų išorinės ES sienos saugumą. Korupcija yra viena iš problemų“, – kalbėjo Suomijos vidaus reikalų ministrė Paivi Rasanen.

Šį pusmetį ES pirmininkaujanti Lenkija mėgino įtikinti ES partneres sprendimą priimti dviem etapais: iki spalio 31 dienos atidaryti Rumunijos ir Bulgarijos oro bei jūrų sienas, o sausumos sienų atidarymą atidėti kitiems metams.

Šiam kompromisiniam pasiūlymui pritarė visos narės, išskyrus Nyderlandus ir Suomiją, sakė vienas diplomatas.

Balsavimas dėl šio klausimo nevyko, todėl jis bus toliau svarstomas spalį vyksiančiame ES viršūnių susitikime. Lenkija tikisi, kad iki susitikimo Suomijos ir Nyderlandų pozicija pasikeis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius