Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 08 03, 13:04

Švedas savo namų virtuvėje gamino branduolinį reaktorių

Švedijos policija šalies vakaruose esančiame Angelholmo mieste sulaikė 31-erių vyrą, savo namų virtuvėje gaminusį branduolinį reaktorių, praneša dienraštis „The Local“. Apie švedo veiklą sužinota, kai šis kreipėsi į vieną valdžios įstaigą, norėdamas išsiaiškinti, ar statyti branduolinį reaktorių namuose yra legalu.
/ „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Virtuvė Švedija

Vyras savo eksperimentą pradėjo maždaug prieš pusmetį. Teigiama, kad planų pastatyti branduolinį reaktorių savo bute nedideliame Švedijos miestelyje jis neslėpė – apie tai, kaip jam sekasi įgyvendinti projektą, vyras rašė savo tinklaraštyje.

Švedas, po sulaikymo aiškinęs, kad susidomėjimą branduoline fizika pajuto dar būdamas paaugliu, keletą radioaktyvių medžiagų užsisakė iš užsienio valstybių. Dar keletą medžiagų vyras gavo išardęs namų gaisro signalizaciją.

Švedas sakė, kad jam pavyko pastatyti branduolinį reaktorių.Nepaisant vyro atviro ir nuodugnaus pasakojimo apie savo eksperimentą, jo veikla į pareigūnų akiratį pateko tik prieš porą savaičių, kai jis susisiekė su Švedijos radiacijos tarnyba ir pasiteiravo, ar namuose statyti branduolinį reaktorių yra legalu.

Vyrui buvo pasakyta, kad pas jį į namus bus atsiųsti žmonės, kad išmatuotų radiaciją. „Kartu su šiais žmonėmis atvyko policija. Aš turėjau „Geiger“ skaitiklį ir jokios problemos su radiacija neužčiuopiau“, – 31 metų vyras sakė vietos laikraščiui „Helsingborgs Dagblad“.

Suimtas vyras buvo išvežtas apklausti. Jis pripažino savo planus ir vėliau buvo paleistas. Minėtam laikraščiui švedas sakė, kad jam pavyko pastatyti branduolinį reaktorių, tačiau tam, kad jis generuotų elektrą, reikia turbinos ir generatoriaus „o tai pačiam pastatyti yra labai sudėtinga“.

Švedas šiam savo projektui išleido apie 950 JAV dolerių (2 308 litus). Po to, kai jo įranga per reidą buvo išvežta, vyras tvirtino ateityje ketinąs susikoncentruoti į „teorinius“ branduolinės fizikos aspektus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min