Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 06 22 /23:26

T.May siūlo, kad po „Brexit“ Jungtinėje Karalystėje esantys ES piliečiai galėtų likti šalyje

Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį pasiūlė, kad po „Brexit“ šalyje gyvenantys Europos Sąjungos (ES) piliečiai galėtų likti Jungtinėje Karalystėje.
Theresa May
Theresa May / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Visgi ji atmetė Briuselio raginimą peržiūrėti Britanijoje esančių ES piliečių teises Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Per darbo pietus su ES lyderiais viršūnių susitikime Briuselyje T.May pateikė „aiškų įsipareigojimą, kad jokio šiuo metu Jungtinėje Karalystėje esančio ES piliečio teisiškai nebus paprašyta išvykti iš šalies tuo metu, kai Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą“, sakė šaltinis britų vyriausybėje.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. šalies piliečių.

Iš viso Britanijoje gyvena apie 3 mln. ES šalių piliečių. Jų ateitį gaubė migla, britams pernai referendume nusprendus pasitraukti iš 28 šalių bloko.

Visgi T.May kol kas nenustatė konkrečios datos, iki kada Bendrijos šalių piliečiai galės neribotai važiuoti į Jungtinę Karalystę.

Ji taip pat atmetė Europos Komisijos pasiūlymą, jog imigrantų teisių užtikrinimo procesą ir galimus ginčus peržiūrėtų Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.

Premjerė teigė, jog viena iš pagrindinių „Brexit“ priežasčių ir buvo ta, kad britai nori vadovautis tik savo įstatymais.

„Mūsų prisiimti įsipareigojimai ES piliečiams bus įtvirtinti Jungtinės Karalystės teisėje ir bus vykdomi per mūsų gerbiamus teismus“, - sakė britų vyriausybės šaltinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius