Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 13d. 13:28

T.R.Erdoganas griebiasi geopolitinio šiaudo – siūlo kasti naują Bosforo sąsiaurį

Mečetė Stambule 15MAX
„The New York Times“/Bradley Secker nuotr. / Mečetė Stambule
Praėjusią savaitę regėjome gerą pavyzdį, kokiais nenuspėjamais linksmaisiais kalneliais pastaruoju metu tapo Turkijos politika – šimtas keturi į pensiją išėję admirolai atviru laišku metė viešą iššūkį prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui – ir 10 iš jų atsidūrė kalėjime, apkaltinti perversmo planavimu.

Neatsitiktinai šis incidentas įvyko dabar, kai R.T.Erdoganas bando įveikti vieną slidžiausių savo politinės karjeros kelio ruožų – blogėjanti pandeminė situacija ir į krizę klimpstanti ekonomika lėmė, kad prezidento reitingai smunka piliečių nuomonės apklausose, nors jis ir toliau savo rankose telkia vis daugiau galių.

Norėdami įkvėpti juo tikinčiuosius, R.T.Erdoganas vėl grįžo su viena iš savo mėgstamiausių didžiųjų idėjų: iškasti kanalą per Stambulą, jungsiantį Juodąją ir Marmuro jūras, kad būtų atidarytas naujas laivybos maršrutas, lygiagretus siauram dabar naudojamam Bosforo sąsiauriui.

Kol kas šio natūralaus vandens kelio naudojimą reglamentuoja Montrė konvencija – tarptautinė sutartis, sudaryta 1936 metais, laikotarpiu tarp dviejų pasaulinių karų, siekiant išsklaidyti įtampą dėl vienos iš pasauliui gyvybiškai svarbių siaurų jūrinių perėjų.

R.T.Erdoganas, be to, kad išreiškė savo paramą kanalo statybos projektui, nurodė, kad galbūt atsisakytų minėtos sutarties.

Teisingumo ir plėtros partijos (dar vadinamos AKP) atstovas žiniasklaidai praėjusį mėnesį vienos televizijos laidos vedėjui sakė, kad prezidentas turi galią tai padaryti, jei panorėtų.

Pavojaus signalo nereikėjo ilgai laukti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min