Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 24, 14:43 Atnaujinta 2012 07 24, 19:12

Tadžikistane užvirė pragaras: skelbiama, kad per susirėmus su sukilėliais žuvo šimtai žmonių

Kol kas tiksliai neįvardintas Tadžikistano karių skaičius žuvo per susirėmimus su kovotojais per karinę operaciją, kuri buvo surengta po vieno aukšto saugumo pareigūno nužudymo.
Tadžikistano kariškis
Tadžikistano kariškis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Tadžikistanas

Aukų yra ir tarp civilių, kai Tadžikistanas pasiuntė savo specialiąsias pajėgas į rytinę Badachšano provinciją, kurioje praeitą savaitgalį buvo nužudytas šio regiono saugumo vadovas Abdula Nazarovas.

Naujienų agentūros AFP šaltinis sakė, kad žuvusieji ir sužeistieji skraidinami sraigtasparniu į sostinę Dušanbė. Pasak jo, per susirėmimus taip pat buvo nukauta ir sužeista kovotojų, tačiau jų skaičius kol kas nėra aiškus.

Šie susirėmimai vyko daugiausiai pagrindiniame Badachšano mieste Choroge, esančiame Pamyro kalnuose į rytus nuo sienos su Afganistanu.

A.Nazarovas šeštadienį buvo ištemptas iš savo automobilio ir mirtinai subadytas, o šis išpuolis sulaukė didelio atgarsio šalyje, nes auka tapo vienas iš aukščiausių Tadžikistano saugumo pareigūnų.

Jis dirbo Valstybinio nacionalinio saugumo komiteto, kurio pirmtakas buvo Sovietų Sąjungos KGB, vadovo pavaduotoju, o 2010 metais buvo paskirtas įvesti tvarką neramiame Kalnų Badachšano autonominiame regione.

Pareigūnai dėl A.Nazarovo nužudymo iš pradžių kaltino cigarečių kontrabandininkus, tačiau vėliau susiejo su šiuo išpuoliu vieną iš buvusių Tadžikistano pilietinio karo sukilėlių vadų, po šio konflikto tapusį vieno sienos su Afganistanu apsaugos dalinio vadu.

Valstybinis nacionalinio saugumo komitetas nurodė, kad buvęs sukilėlis Tolibas Ajembekovas dabar vadovauja kovotojų grupuotei, užsiimančiai kontrabanda, taip pat įvykdžiusiai virtinę kruvinų nusikaltimų pasienyje.

Lavonai skaičiuojami šimtais (papildyta 17.06 val.)

Per specialiąją operaciją Kalnų Badachšano autonominėje srityje žuvo apie 100 kariškių ir tiek pat taikių gyventojų, pranešė BBC tarnyba rusų kalba.

Mūšiai su kovotojais Tadžikistano pietryčiuose prasidėjo ankstų antradienio rytą. Kelių šaltinių, kuriais remiasi „Laisvės radijo“ tarnyba tadžikų kalba, T.Ajembekovas pabėgo į Afganistaną. Tie patys šaltiniai teigia, kad per operaciją žuvo vienas iš jo sūnų.

Radijo stoties duomenimis, mūšiai šiuo metu vyksta dviejuose Chorogo miesto rajonuose. Kitus, kaip teigiama, kontroliuoja valstybinės pajėgos.

Į Badachšaną pajudėjo Afganistano kovotojų grupuotė (papildyta 18.09 val.)

Iš Afganistano į Tadžikistaną pajudėjo kovotojų grupuotė. Ji ketina suteikti paramą buvusiems Kalnų Badachšano autonominės srities sukilėlių lauko vadams, pranešė naujienų agentūra „Regnum“, remdamasi šaltiniu, susijusiu su Tadžikistano opozicija. Kiek kovotojų ketina peržengti Tadžikistano sieną, informacijos kol kas nėra.

„Regnum“ duomenimis, buvusius Jungtinės Tadžikistano opozicijos lauko vadus ketina palaikyti ir jų sąjungininkai sostinėje Dušanbėje.

Tadžikistano laikraštis „Imruz-News“ skelbia, kad Afganistano ir Tadžikistano pasienyje, prie Šivos ežero, gali būti sutelkta apie 200 ginkluotų afganų kovotojų. Kaip praneša naujienų agentūra ITAR-TASS, Tadžikistano žvalgyba tikrina šią informaciją.

Anksčiau skelbta, kad T.Ajembekovas pabėgo į Afganistaną, tačiau „Regnum“ tvirtina, kad šiuo metu buvęs lauko vadas renka pajėgas ir ketina suduoti adekvatų smūgį vyriausybinėms pajėgoms.

Konflikto aukų skaičiaus kol kas niekas negali tiksliai įvardinti. Nors BBC tarnyba rusų kalba pranešė apie šimtus žuvusiųjų, tačiau Tadžikistano jėgos struktūrų atstovai tikina, kad per mūšius žuvo tik 9 kariškiai ir apie 20 sukilėlių.

Paskelbti oficialūs duomenys apie žuvusiuosius (papildyta 19.12 val.)

Per operaciją, surengtą siekiant sučiupti įtariamus specialiosios tarnybos generolo nužudymu asmenis, žuvo 12 kariškių ir respublikos jėgos struktūrų darbuotojų, dar 23 sužeisti, sakoma oficialiame Valstybinio nacionalinio saugumo komiteto pranešime. Ten pat teigiama, kad nukauta 30 ginkluotų formuočių kovotojų, dar 40 sulaikyta.

Pasak agentūros „Interfax“ šaltinio Tadžikistano saugumo tarnyboje, operacija dar turėtų tęstis kitą dieną, nes dar ne visi T.Ajembekovo kovotojai sugauti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min