Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 16:43 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 19d. 18:53

Taikos šansas: Minske susitiks P.Porošenka ir V.Putinas

Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas

Rugpjūčio 26 d. Minske įvyks aukščiausio lygio Ukrainos, ES ir Muitų sąjungos šalių atstovų susitikimas, kurio metu bus diskutuojama apie asociacijos sutarties tarp Kijevo ir Briuselio įgyvendinimą, rašo naujienų svetainė pravda.ua. Susitikime akis į akį susitiks Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir karinę agresiją Ukrainoje vykdančios Rusijos vadovas Vladimiras Putinas.

Apie tai antradienį pranešė Ukrainos prezidento Petro Porošenkos spaudos tarnyba.

Kalbėdamas telefonu su Europos Komisijos prezidentu Jose Manueliu Barrroso, P.Porošenka pasiūlė ES į Minską atsiųsti savo atstovus.

J.M.Barroso pareiškė, kad į Minską vyks ES diplomatijos vadovė Catherine Ashton, EK energetikos komisaras Guntheris Oettingeris ir EK prekybos komisaras Karelas De Guchtas. Taip pat į Minską buvo pakviesti Muitų sąjungai priklausančių valstybių – Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano atstovai.

P.Porošenka pokalbio su EK prezidentu metu taip pat papasakojo apie prorusiškų teroristų įvykdytą pabėgėlių kolonos, pajudėjusios iš Luhansko, apšaudymą. J.M.Barroso pasmerkė šį išpuolį ir paragino kuo greičiau objektyviai ištirti įvykusią tragediją. 

Oficialioje Kremliaus internetinėje svetainėje pranešama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime Minske dalyvaus, rašo naujienų svetainė gazeta.ru.

Rugpjūčio 26 d. Rusijos prezidentas su vizitu atvyks į Minską, kur dalyvaus susitikime su Muitų sąjungos valstybių vadovais ir Ukrainos prezidentu, taip pat jame bus ir Europos Komisijos atstovai.

„Rugpjūčio 26 d. Rusijos prezidentas su vizitu atvyks į Minską, kur dalyvaus susitikime su Muitų sąjungos valstybių vadovais ir Ukrainos prezidentu, taip pat jame bus ir Europos Komisijos atstovai. Tai bus dvišalis susitikimas“, – teigiama oficialiame Rusijos valdžios pareiškime. 

Tiesa, Kremlius pabrėžia, jog dar anksti kalbėti apie V.Putino ir P.Porošenkos derybas.

Tuo tarpu Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Valerijus Čalyjus artimiausias dvi savaites pavadino svarbiausiomis, nes per jas Ukraina turi šansą užbaigti karą su Rusijos remiamais separatistais.

Kalbėdamas apie P.Porošenkos susitikimą su V.Putinu Minske rugpjūčio 26 d. ir jo rugpjūčio 30 d. numatytą vizitą į Briuselį V.Čalyjus pabrėžė, kad „pereinama nuo telefoninės diplomatijos prie tiesioginių derybų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min