Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tailande kyla „guminių ančiukų revoliucija“

Nuo to laiko, kai demokratijos šalininkai Tailando sostinėje didžiuliais pripučiamais antinais gynėsi nuo vandens patrankų, Bankoką yra apėmusi guminių ančiukų karštligė.
Protestuotojai Tailande
Protestuotojai Tailande / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Tailandas Protestas

Policijai prieš vieną lapkričio mitingą prie šalies parlamento panaudojus ašarines dujas ir vandens patranką, demonstrantai slėpėsi už didžiulių pripučiamų antinų.

Nufilmuoti vaizdai išplito internete ir jau po kelių dienų įvairiausi daiktai guminių ančiukų tema – nuo skrybėlių iki plaukų segtukų – tapo pagrindine gatvės preke protestų metu.

VIDEO: Pripučiami ančiukai Tailando protestuotojams atstojo skydus – simboliškai gynėsi nuo vandens patrankų

Protestuotojai ragina nušalinti premjerą, buvusį kariuomenės vadą ir 2014 metų perversmo organizatorių Prayutą Chan-O-Chą, perrašyti 2017-aisiais kariškių parengtą konstituciją ir reformuoti monarchiją. Pastarasis klausimas iki šiol būdavo tabu: itin turtinga ir įtakinga karališkoji šeima ilgą laiką buvo neliečiama.

Guminis ančiukas protestų simboliu virto atsitiktinai. Protestuotojai ketino pripučiamais antinais plaukti Čau Prajos upe pro parlamentą, kuriame įstatymų leidėjai aptarinėjo pasiūlytus konstitucijos pakeitimus.

Tačiau panaudojus tuos antinus kaip apsaugą nuo ašarinių dujų ir chemikalais pažymėto vandens iš vandens patrankų, kai kurie demonstrantai ėmė kalbėti, kad ančiukai padėjo judėjimui už demokratiją laimėti viešųjų ryšių karą su valdžia.

„Paprastai kalbant, jie saugo taikiai protestuojančius žmones. Turime mielų ančiukų kovai su gerai ginkluota policija, ir tai rodo, kad esame geresni“, – sakė 30 metų protestuotojas vardu Samas.

VIDEO: Pro-demokratiškai nusiteikę protestuotojai skanduoja „Mirtis diktatūrai, tegyvuoja demokratija“

39 metų Rattikarn Saehor gatvėje pardavinėja ančiuko formos burbulų pūtimo žaislus ir sako, kad šios prekės padeda praskaidrinti nuotaiką per mitingus.

„Norime, kad per protestus būtų mažiau įtampos ir daug kūrybiškų idėjų, rodančių, kad mums išties patinka protestuoti ramiai, kad mes nenorime jokio smurto... Ančiukai padeda sukurti šviesesnį ir švelnesnį vaizdą“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji.

Pasak prekiautojos, gautos pajamos skiriamos per protestus dirbančioms savanorių medikų komandoms.

Maudynėms vonioje skirti guminiai ančiukai ne pirmą kartą naudojami kaip nepaklusnumo ir protestų simboliai.

2013 metais olandų menininko Florentijno Hofmano 16 m aukščio pripučiama ančiuko skulptūra buvo eksponuojama Honkongo uoste, bet ji greit sukėlė kontroversiją.

Vienas socialinio tinklo „Weibo“ vartotojas pakoregavo garsų 1989-ųjų demonstracijos Tiananmeno aikštėje slopinimo atvaizdą, pakeisdamas jame tankus ančiukais. Tai paskatino Kinijos vyriausybę uždrausti internetinę paiešką pagal žodžius „didelis geltonas ančiukas“ .

VIDEO: Vienas protesto lyderių primena susirinkusiems, kad dabartinis šalies premjeras Prayuth Chan–ocha ir jo partija neištesėjo pažadų sukurti socialines garantijas šalyje

Didžiulių pripučiamų antinų būta ir per 2016 metų protestus Brazilijoje, kai siekta surengti apkaltą tuometinei prezidentei Dilmai Rousseff ir atkreipti dėmesį į jos vyriausybės ekonominį „šundaktariavimą“.

Guminiai ančiukai taip pat tapo 2017 metų protestų Rusijoje simboliu. Protestai kilo paaiškėjus, kad tuometinis premjeras Dmitrijus Medvedevas turi daug prabangių valdų, kurių viena buvo aprūpinta net antide virš kūdros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius