Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išvados: Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofa įvyko, nes įgula nepriėmė sprendimo skristi į atsarginį oro uostą

Tai, kad Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo įgula nepriėmė sprendimo skristi į atsarginį oro uostą, buvo tiesioginė lėktuvo sudužimo netoli Smolensko priežastis, pareiškė Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) vadovė Tatjana Anodina.
Per aviakatastrofą žuvo Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir dar mažiausiai 87 keleiviai.
Specialiosios tarnybos įvykio vietoje / „Scanpix“ nuotr.

„Išnagrinėjusi visus tyrimų rezultatus technikos komisija nustatė, kad tiesioginės katastrofos priežastys buvo tai, kad įgula nepriėmė laiku sprendimo skristi į atsarginį oro uostą, gavusi daug kartų laiku pranešimų apie faktines meteorologines sąlygas Smolensko šiauriniame aerodrome, esant kur kas blogiau nustatomiems šiam aerodromui minimumams“, – sakė T.Anodina trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje.

„Šis faktas gali būti laikomas kritinės padėties per šį skrydį pradžia“, – pabrėžė ji.

Aukšto rango pareigūnų – Lenkijos oro pajėgų vado ir protokolo tarnybos vadovo – buvimas pilotų kabinoje bei tikėtina neigiama pagrindinio keleivio reakcija tapo psichologiniu spaudimu įgulos nariams ir veikė priimant sprendimą tęsti tūpimo procedūrą bet kokiomis sąlygomis.

Rusijos tyrėjai: Lenkijos pareigūnai spaudė prezidento Kaczynskio lėktuvo įgulą

Rusijos tyrėjai taip pat pareiškė, kad aukšto rango Lenkijos pareigūnai buvo užėję į prezidento L.Kaczynskio lėktuvo pilotų kabiną per skrydį į Rusiją ir spaudė įgulą, kuri ignoravo patarimą leistis kitame oro uoste.

T.Anodina ne vien patvirtino, kad aukšti lenkų pareigūnai buvo įžengę į lainerio „Tu-154“ pilotų kabiną, bet ir atskleidė, jog jie spaudė įgulą.

„Aukšto rango pareigūnų – Lenkijos oro pajėgų vado ir protokolo tarnybos vadovo – buvimas pilotų kabinoje bei tikėtina neigiama pagrindinio keleivio reakcija tapo psichologiniu spaudimu įgulos nariams ir veikė priimant sprendimą tęsti tūpimo procedūrą bet kokiomis sąlygomis“, – sakė ji trečiadienį spaudos konferencijoje Maskvoje.

Komisijos vadovė tiesiogiai neįvardijo „pirmojo keleivio“, tačiau ji veikiausiai turėjo omenyje L.Kaczynskį.

Skrydžio metu įgula „ne kartą gavo informacijos apie nepalankias meteorologines sąlygas“ iš oro uosto „Severnyj“ netoli Smolensko ir anksčiau ten nutūpusio lenkų lėktuvo „Jak-40“, pridūrė ji.

Lenkijos prezidento L.Kaczynskio lėktuvas sudužo netoli Smolensko 2010 metų balandžio 10 dieną. Visi 96 žmonės, buvę jame, žuvo.

L.Kaczynskis skrido į gedulo renginius Katynėje, kur palaidoti Lenkijos kariai, SSRS saugumo NKVD sušaudyti 1940 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius