Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 19:44

Talibanas žada neleisti vykdyti atakų iš jo kontroliuojamos teritorijos

Talibai Kabule
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Talibai Kabule
Naujos talibų valdžios atstovas, Afganistano užsienio reikalų ministras, antradienį pareiškė, kad jo vyriausybė yra pasiryžusi laikytis savo pažado neleisti kovotojams naudotis jos kontroliuojama teritorija atakoms prieš kitus.

JAV ir jų sąjungininkės ragino Talibaną nekartoti savo griežto valdymo praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje, kai jis buvo monopolizavęs valdžią, įvedęs brutalų šariato režimą ir liūdnai pagarsėjo dėl savo elgesio su moterimis, kurioms buvo draudžiama vienoms išeiti iš namų, įgyti išsilavinimą ar dirbti.

Savo pirmoje spaudos konferencijoje po Talibano laikinosios vyriausybės suformavimo praėjusią savaitę Molavis Amiras Khanas Muttaqi nenurodė, kiek laiko planuoja dirbti laikinoji vyriausybė.

Jis taip pat nepatikslino, ar ji bus atvira ir kitoms grupėms, mažumoms ir moterims.

Paklaustas apie rinkimų galimybę M.A.Kh.Muttaqi pareikalavo, kad kitos šalys nesikištų į Afganistano vidaus reikalus.

Ilgametis talibų derybininkas M.A.Kh.Muttaqi yra pirmasis naujos vyriausybės narys, patvirtinęs įsipareigojimą pagal pernai pasiektą Talibano susitarimą su JAV, kuris atvėrė kelią amerikiečių pajėgų pasitraukimui iš Afganistano.

Pagal šį susitarimą Talibanas pažadėjo nutraukti ryšius su „al Qaeda“ ir kitomis kovotojų grupuotėmis ir užtikrinti, kad jos nekels grėsmės kitoms šalims iš Afganistano teritorijos.

„Neleisime niekam ar jokioms grupėms naudoti mūsų teritoriją [puolimui] prieš kitas šalis“, – sakė M.A.Kh.Muttaqi.

Jis sakė, kad Talibano vadovaujama vyriausybė siekia gerų santykių su viso pasaulio šalimis, tačiau pabrėžė, kad jos neturi kištis į jos reikalus.

Jis taip pat paragino tarptautinius donorus atsiųsti daugiau pagalbos.

„Afganistanas yra skurdus. Jam reikia visos pagalbos“, kurią gali suteikti pasaulis, kalbėjo ministras, pažadėdamas, kad ji bus platinama be korupcijos.

Be to, M.A.Kh.Muttaqi paragino tarptautines bankų institucijas grįžti į Afganistaną tęsti savo projektų.

Jis taip pat sakė, kad visoms užsienyje veikiančioms Afganistano ambasadoms buvo liepta tęsti savo veiklą. Jis pažadėjo, kad afganistaniečiams bus leista išvykti iš šalies, ir sakė, kad Talibano vyriausybės darbas yra išduoti savo piliečiams pasus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min