Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

TEPCO: iš Fukušimos rezervuarų nutekėjęs radioaktyvus vanduo galėjo susimaišyti su gruntiniu vandeniu

Itin radioaktyvaus vandens nuotėkis iš Fukušimos elektrinės rezervuarų galėjo pasiekti gruntinį vandenį, sutekantį į Ramųjį vandenyną, ketvirtadienį pranešė nuo žemės drebėjimo sukelto cunamio nukentėjusios elektrinės operatorė.
Fukušimos operatorius aptiko radioaktyvaus vandens nuotėkį iš vieno vamzdžio.
Fukušimos operatorius aptiko radioaktyvaus vandens nuotėkį iš vieno vamzdžio. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Operatorė „Tokyo Electric Power“ (TEPCO) pirmą kartą atskleidžia, kad vanduo iš rezervuarų, esančių už jėgainės reaktoriaus, gali prasiskverbti iki gruntinio vandens. Anksčiau TEPCO sakė, kad radiacija iš reaktoriaus užteršė gruntinį vandenį ir per jį pateko į jūrą.

Praėjusį mėnesį iš vieno iš maždaug 1 tūkst. rezervuarų nutekėjo maždaug 300 tonų radioaktyvaus vandens.

TEPCO ketvirtadienį pranešė, kad jos darbuotojai, paėmę mėginį iš kontrolinio šulinio šalia sugadinto rezervuaro, nustatė, kad jo skleidžiama spinduliuotė atitinka 254 tūkst. bekerelių kilogramui.

„Yra galimybė, kad užterštas vanduo (iš rezervuaro), atskiestas lietaus ir kitu vandeniu, prasiskverbė į žemę ir pasiekė gruntinį vandenį“, – sakoma bendrovės pranešime spaudai.

Negana to, nuo aplinkinių šlaitų po elektrine į jūrą tekantys natūralūs gruntinio vandens srautai taip pat kelia problemų.

Srūdamas per dirvožemį gruntinis vanduo maišosi su užterštu skysčiu, kuris prasisunkė į žemę po reaktoriais.

220 km į šiaurę nuo Tokijo esančios Fukušimos laikinuose rezervuaruose laikoma tūkstančiai tonų radioaktyvaus vandens, kurio didelė dalis buvo naudojama po 2011-ųjų kovo cunamio išsilydžiusioms reaktorių šerdims aušinti.

Tai, kad buvo aptikti nuotėkiai iš kai kurių rezervuarų ir į juos vedančių vamzdžių, taip pat – radiacijos židiniai ten, kur vandens nesimato, kelia vis didesnį galvos skausmą TEPCO.

Pagal 47 mlrd. jenų (470 mln. dolerių) schemą, kuri buvo paskelbta antradienį, mokslininkai užšaldys žemę aplink reaktorius, kad suformuotų neįveikiamą barjerą, kuris, kaip tikimasi, nukreips gruntinio vandens srautus nuo gamyklos.

Tam reikės vertikaliai įkasti vamzdžius ir leisti jais šaldymo medžiagą. Pareigūnai apskaičiavo, kad visas projektas užtruks dvejus metus ir kainuos maždaug 32 mlrd. jenų.

Dar 15 mlrd. jenų bus išleista įrangai, kuria bus šalinamas šiuo metu saugomo vandens radioaktyvumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius