Pažymima, kad dar iki praėjusių metų ši vieta buvo Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno žiemos rūmai, dar vadinami Ryokpo rezidencija, įkurta tankiai mišku apaugusiame slėnyje už maždaug 32 km į pietryčius nuo sostinės Pchenjano.
Kompleksas neseniai buvo nugriautas, o jo vietoje pastatyti nauji statiniai, nutiesti keliai ir, atrodo, įrengti golfo laukai, rašoma straipsnyje.
Atidžiau ištyrus objektus naudojant artimąją infraraudonąją spinduliuotę statybų eigoje, paaiškėjo, kad birželio mėn. įrengti žalieji plotai buvo sutvirtinti betoniniais pagrindais, o rugpjūčio mėn. į juos buvo įleistas plonas grunto sluoksnis. Iki lapkričio mėnesio analitikai nustatė, kad žolė įsitvirtino ir aikštelė priminė golfo aikštyną.
Tačiau Midlsberio instituto Jameso Martino neplatinimo studijų centro analitikai teigė, kad lygios teritorijos su betoniniais pagrindais yra idealios tolimojo nuotolio balistinių raketų paleidimo aikštelės, o kai kurie kiti perimetre matomi pastatai nėra įprasti golfo aikštynams.
Analitikai taip pat atkreipė dėmesį, kad naujosios rezidencijos keliai yra pakankamai platūs, kad juose tilptų vilkikai-montuotojai, reikalingi raketoms „Hwasong-19“ pristatyti į vietą.
Spalio mėn. Šiaurės Korėja pirmą kartą sėkmingai paleido 28 m ilgio raketą, galinčią nešti branduolinę kovinę galvutę. Jos veikimo nuotolis siekia 15 tūkst. kilometrų, taigi, ji galėtų pasiekti visą Šiaurės Ameriką ir Europą.
Pasak „Telegraph“, vienas iš naujųjų statinių buvusios rezidencijos teritorijoje yra keturių aukštų pastatas, kurio aukštis – 36 m ir kuriame, manoma, būtų galima laikyti raketas vertikalioje padėtyje.
Tyrėjų grupės narys Samas Lairas Laisvosios Azijos radijui sakė, kad, "nors šis objektas galėtų būti naudojamas trumpesnio nuotolio sistemoms, pavyzdžiui, „Hwasong-11/KN-23/KN-24“ serijos raketoms, minėto pastato aukštis leidžia manyti, kad jis taip pat pastatytas tam, kad iš jo galėtų veikti ilgesnio nuotolio sistemos“.
Jo teigimu, jeigu būtų ruošiamasi naudotis tik trumpojo nuotolio sistemomis, 36 m aukščio pastatas nebūtų reikalingas.
Už šio pastato yra dar vienas statinys, kuris buvo užverstas žemėmis, kad būtų geriau apsaugotas, taip pat paslėptas. Jame galėtų tilpti keturios raketos nešėjos, rašo „The Telegraph“.
Anot pranešimų žiniasklaidoje, Šiaurės Korėja taip pat pradėjo statyti savo pirmąjį branduolinį povandeninį laivą, skirtą „valdomoms strateginėms raketoms“, o tai rodo, kad šalies pajėgumai susidurti su civilizuotu pasauliu labai išaugo.
Tuo tarpu Tarptautinių ir strateginių studijų centro analitikai teigia, kad Šiaurės Korėja tokiam povandeniniam laivui statyti reikalingas technologijas gavo iš Rusijos.
Pirmadienį Šiaurės Korėja paleido balistinių raketų salvę į vandenis prie savo vakarinės pakrantės, o tai sutapo su bendrų JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų „Laisvės skydas“ Pietų Korėjoje pradžia.
Pratybos truks 11 dienų, o Pietų Korėjos jungtinis štabas paskelbė pareiškimą, kad jos pajėgos yra „visiškos parengties“ ir glaudžiai bendradarbiauja su JAV pajėgomis.