Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragedija festivalyje „Love Parade“: dar 340 sužeistų, organizatoriai teigia, kad festivalio daugiau nebus (papildyta 17.05 val., nuotraukos)

Tragedija festivalyje „Love parade“
15min.lt skaitytojo N.Tolstovo nuotr. / Tragedija festivalyje „Love Parade“
Šaltinis: 15min
0
A A

AFP praneša naujų detalių apie tragediją festivalyje „Love Parade“. Kol kas žuvusiųjų 19-a, tačiau aukų gali daugėti. Preliminariais duomenimis, dar 340 šventės dalyvių rimtai sužeisti.

Jei dalyvavote „Love Parade“, praneškite redakcijai 15min@15min.lt.

Policija tragedijos detales komentuoja gana šykščiai. Teisėsaugos atstovų teigimu, panika ir spūstis kilo, kai pareigūnai per garsiakalbius pranešė, kad visi norintys tikrai netilps į festivalio „Love Parade“ teritoriją, ir gražiuoju prašė grįžti visus besiveržiančius pro užtvaras. Kas konkrečiai sukėlė paniką, neaišku iki šiol.

Pareigūnai taip pat kol kas negali patvirtinti ar paneigti, kad tarp žuvusiųjų buvo užsieniečių. Šeštadienį prasidėjusiame ir iki sekmadienio truksiančiame festivalyje po atviru dangumi dalyvavo daugiau nei 1,4 mln. žmonių. Ir tikrai daugelis iš jų apie tragediją nieko nežinojo.

Papildyta 13.15 val. Policijos pareigūnai sekmadienį surengė spaudos konferenciją (ją tiesiogiai transliavo BBC), bet iš esmės neatsakė į esminius klausimus. Jie tik pranešė, kad iš 19-os žuvusių, dalis yra užsieniečiai. 16-os žuvusiųjų asmenybės identifikuotos. Identifikuoti žuvę „Love Parade“  dalyviai – Australijos, Italijos, Kinijos ir Olandijos piliečiai.

Papildyta 15.15 val. Kaip praneša „Deutche Welle“, festivalio organizatorius Raineris Schalleris, sukrėstas tragedijos, pareiškė, kad Vokietijos teritorijoje „Meilės parado“ („Love Parade“) daugiau nebus. Kalbėdamas spaudos konferencijoje Duisburge R.Schalleris pasakė: „Man trūksta žodžių, esu sukrėstas. Imsimės visų priemonių, kad išsiaiškintume tragedijos aplinkybes.“

Duisburgo meras Adolfas Sauerlandas taip pat negailėjo paguodos žodžių ir prašė „kol kas susilaikyti nuo skubotų išvadų“. Jis turbūt jau pamiršo prieš festivalį dalytus pažadus užtikrinti tvarką. Tuomet jis teigė, kad parengta ypatinga saugumo koncepcija.  

Papildyta 17.05 val. Už žuvusiuosius meldžiasi ir popiežius Benediktas XVI. „Savo maldose prisimenu tuos jaunuolius, kurie neteko gyvybių“, – po savaitinės „Viešpaties angelo“ vidudienio maldos vasaros rezidencijoje netoli Romos esančiame Kastel Gandolfe sakė vokiečių tautybės popiežius.

Pirminę 15min.lt informaciją apie tragediją festivalyje „Love Parade“ rasite čia. 

Komentarai
Temos Mirtis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min