15min be reklamos
03 26

Trapus grožis – šią šventyklą ir garbina, ir daužo tiek žydai, tiek palestiniečiai

Dirbtuvėse, esančiose prie pat Al Aksos mečetės, Muhammadas Rowidy valandų valandas praleidžia susikūprinęs prie vitražų, kruopščiai raižydamas baltą tinklelį, kuriame pamažu ryškėja geometriniai raštai. Jam bedirbant į galvą ima lįsti mintis, kurios sunku atsikratyti.
Al Aksos kompleksas
Al Aksos kompleksas / „The New York Times“/AFIF AMIREH nuotr.

„Matote, – paaiškina jis, stabtelėdamas ir atsilošdamas, – pabaigti darbą užtrunka keletą mėnesių, bet per vieną minutę, vienu smūgiu, visas šis sunkus darbas nueina perniek.“

M.Rowidy ir dešimtys kitų palestiniečių amatininkų bei darbininkų prižiūri ir restauruoja istorines mečetes ir kitas struktūras 35 akrų ploto Al Aksos komplekse, kurį musulmonai gerbia kaip jų istorijai itin svarbią šventovę, o žydai – kaip Šventyklos kalną.

Dabar darbininkai ruošiasi didesniems neramumams.

Trečiadienį prasidėjęs šventasis musulmonų mėnuo Ramadanas sutampa su žydų Velykų švente, laukiančia balandžio pradžioje, todėl kyla nerimas, kad dėl didesnio maldininkų ir lankytojų skaičiaus ginčijamoje vietovėje išaugs susirėmimų tikimybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min