Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 14d. 13:46

Turkijos ir JAV kariškiai susitarė dėl plano Manbidžui

Manbidžo gyventojai po išlaisvinimo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Manbidžo gyventojai po išlaisvinimo

Turkijos kariškiai ketvirtadienį pranešė, kad su amerikiečiais per susitikimą Vokietijoje susitarė dėl plano strateginę reikšmę turinčiam Sirijos miestui Manbidžui, kėlusiam įtampą tarp šių NATO sąjungininkių.

Kariškių pareiškime sakoma, kad turkų ir amerikiečių karininkai birželio 12–13 dienomis tarėsi JAV pajėgų Europoje vadovybės būstinėje Štutgarte ir pasiekė susitarimą dėl „Manbidžo įgyvendinimo plano“. Nurodoma, kad planą aptars abiejų šalių aukšto rango pareigūnai, bet detalių nepateikiama.

Turkija ir JAV skirtingai apibūdino savo gaires Manbidžui, bet tikimasi, kad JAV remiama kurdų kovotojų grupė atsitrauks į rytus nuo Eufrato upės, kaip to seniai reikalauja Turkija.

Turkija ne kartą ragino JAV liautis rėmus Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG), kuriuos laiko teroristine organizacija ir kurdų sukilimo Turkijoje tąsa.

JAV remiami YPG suvaidino labai svarbų vaidmenį kovojant su džihadistų judėjimu „Islamo valstybe“ (IS) ir išstumiant jį iš Sirijos šiaurės, įskaitant Manbidžą.

Minimas susitarimas buvo pasiektas tarptautinei žmogaus teisių gynimo organizacijai „Human Rights Watch“ (HRW) paskelbus, kad Turkijos remiami Sirijos opozicijos kovotojai atiminėjo, plėšė ir naikino civilių kurdų turtą šiauriniame kurdiškame Afrino regione.

HRW nurodė, kad sukilėliai gyventojų namuose apgyvendino kovotojus su šeimomis ir naikino bei plėšė civilių turtą nepasiūlydami jokių kompensacijų savininkams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Turkijos karinė technika Afrine
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Turkijos karinė technika Afrine

Ataskaitoje buvo cituojami HRW tyrėjos Priyankos Motaparthy žodžiai, kad „žmonių, turėjusių bėgti nuo kautynių, turto naikinimas ar įsikraustymas nėra tie dalykai, kuriuos Laisvosios Sirijos armijos kovotojai turėtų daryti įžengdami į kokį nors rajoną“.

Pasak HRW, Turkija ir sukilėlių grupės Afrine turėtų kompensuoti perkeltiems gyventojams, kurių turtą konfiskavo, sunaikino ar išplėšė, ir neturėtų visam laikui atimti iš gyventojų jų turto.

Turkija sausio 20 dieną pradėjo oro ir sausumos puolimą kurdų kontroliuotame Afrino regione ir per du mėnesius jį beveik visą užėmė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min