Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 13:33

Tyrėjai: Ilovaisko mūšyje naudoti tik Rusijos kariuomenei priklausę tankai

Tankas  T-72B3
„Scanpix“ nuotr. / Tankas T-72B3/Asociatyvinė nuotr.

2014-aisiais Rytų Ukrainoje vykusiame Ilovaisko mūšyje prorusiški separatistai naudojo tuo metu tik Rusijos Federacijos (RF) kariuomenei priklausiusius tankus T-72B3, pranešama Jungtinės Karalystės tyrėjų grupės „Forensic Architecture“ paviešintose tyrimo išvadose.

Tyrėjų surinkti įrodymai prieinami visiems šiame tinklalapyje.

Tikimasi, kad šie Rusijos dalyvavimo kare Rytų Ukrainoje įrodymai padės į nelaisvę paimtiems ukrainiečių kariams laimėti bylas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT).

Tarp surinktų įrodymų – daugybė Rusijos ginkluotų konvojų Ukrainos teritorijoje palydovinių nuotraukų. Iš viso „Forensic Architecture“ pavyko aptikti apie 300 Rusijos kariuomenės karinės technikos vienetų, įskaitant tankus T-72B3. Tuo metu naujas modelis buvo naudojamas tik RF karinėse pajėgose.

Jie buvo dislokuoti netoli Ilovaisko ir Luhansko miestų.

2014 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais vykęs mūšis – vienas kruviniausių karo Rytų Ukrainoje istorijoje. Ukrainos kariuomenės duomenimis, žuvo 366 ukrainiečių kariai, 429 buvo sužeisti, 128 – paimti į nelaisvę.

Dauguma ukrainiečių karių žuvo po to, kai separatistai apsupo bei užpuolė bandančias atsitraukti Ukrainos pajėgas. Prieš tai buvo sutarta dėl paliaubų.

Manoma, kad esminiais 2014-ųjų, įskaitant Ilovaisko mūšį, momentais Rusija į Rytų Ukrainą siuntė savo reguliarios kariuomenės dalinius.

Pasak tyrėjų, likus mėnesiui ligi Ilovaisko mūšio, Rusija Rytų Ukrainoje dislokavo raketų sistemą, kuria buvo numuštas „Malaysia Airlines“ lėktuvas. Katastrofos metu žuvo 298 žmonės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pagaliau: MH17 katastrofos Ukrainoje tyrimas turi oficialius įtariamuosius

Rusija ligi šiol griežtai neigia savo įsitraukimą kare Rytų Ukrainoje.

Nuo 2014-ųjų karo Rytų Ukrainoje metu žuvo jau daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Temos: 3 Tankas Rusija Ukraina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min