Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 13d. 17:57

Ukraina neatmeta Rusijos agresijos prisidengiant „humanitarine misija“ tikimybės

Rusijos sunkvežimių vilkstinė su humanitarine pagalba
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos sunkvežimių vilkstinė su humanitarine pagalba

Ukrainos prezidento administracija rimtai vertina tiesioginės Rusijos karinės agresijos prieš šalį galimybę, pasinaudojant humanitarinės pagalbos dingstimi, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai susitikime su žurnalistais Luhanske pareiškė Ukranos prezidento atstovas spaudai Svjatoslavas Cegolka. S.Cegolka pareiškė, kad galimi trys įvykių scenarijai, o vienas iš jų yra tiesioginė Rusijos karinė agresija, prisidengiant humanitarine pagalba. Atstovas spaudai taip pat pažymėjo, kad Luhanske jau 11 dienų dėl teroristinių atakų mieste nėra elektros energijos, geriamojo vandens, taip pat trūksta medikamentų.

„Visą laiką Ukraina ieško galimybių kaip galima padėti šiam miestui“, – pažymėjo S.Cegolka ir pridūrė, kad Ukraina taip pat buvo pritarusi ir Rusijos paramos gavimui, jeigu siuntos būtų perkrautos į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto sunkvežimius ir jais patektų į Ukrainos teritoriją.

„Vis dėlto, Rusija tokį pasiūlymą atmetė“, – pabrėžė S.Cegolka ir pažymėjo, kad šiuo metu yra galimi trys atvejų scenarijai.

„Pirmasis – įsiveržimas į Ukrainą, prisidengus humanitarine misija, antrasis – provokacijos Charkovo srityje ir galima agresija iš Rusijos pusės. Trečiasis – parama patenka per pasienio punktą, ją patikrina pasieniečiai ir ESBO atstovai. Humanitarinė misija vyktų teroristų kontroliuojamoje teritorijoje, o paramą dalintų Raudonojo Kryžiaus atstovai', – galimus tolimesnės situacijos Ukrainoje scenarijus dėstė S.Cegolka.

Temos: 2 Rusija Ukraina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min