-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukraina paskelbė, kiek jai reikia sunkiosios ginkluotės: ar realu tiek gauti?

Ukrainos Prezidento kanceliarija paskelbė, kiek ir kokios ginkluotės reikėtų šaliai, kad galėtų atsilaikyti prieš daug geriau ginkluotas Rusijos pajėgas, kurios nesiliauja pulti rytų ir pietų Ukrainoje. Naujienų agentūra „Unian“ konstatuoja, kad dabar Ukraina atsidūrė tokioje padėtyje, jog jai reikia kuo greičiau pereiti prie NATO ginkluotės.
Haubica "Caesar" Ukrainoje
Haubica „Caesar“ Ukrainoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas viešai paskelbė, kad Ukrainai, kad atlaikytų Rusijos puolimą, iš Vakarų šalių skubiai reikia 1 000 155 mm haubicų, 300 reaktyvinių salvinės ugnies sistemų (MLRS), 500 tankų, 2 000 šarvuočių ir 1 000 dronų.

Naujienų agentūra „Unian“ apžvelgė, kiek realu gauti tokius kiekius ginkluotės iš Vakarų šalių.

Artilerija

Kaip ir prieš mėnesį, pagrindinė Ukrainos pajėgų užduotis – pereiti prie NATO 155 mm kalibro artilerijos sistemų. Jei anksčiau buvo galima kalbėti apie šių sistemų nuotolius, taiklumą ir kitas aukštas charakteristikas, tai dabar viskas daug paprasčiau – ne tik Ukrainoje, bet ir ES nebėra daug šaudmenų 152 mm kalibro sovietiniams ginklams.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai prie Lysyčansko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos kariai prie Lysyčansko

Visa tai lemia priešo pranašumą artilerijos ugnies kiekyje. Vienai Ukrainos artilerijos sistemai tenka 10-15 rusiškų artilerijos sistemų. Apie tokį santykį pranešė Ukrainos karinės žvalgybos tarnybos vadovo pavaduotojas Vadimas Skibitskis.

„Beveik išnaudojome visą savo (artilerijos – red.) amuniciją ir dabar naudojame standartinius NATO 155 kalibro sviedinius“, – sakė jis.

O jei Ukraina gautų 1 000 155 mm haubicų, ji būtų pirmaujanti pagal tokių sistemų skaičių pasaulyje. „Unian“ teigimu, JAV turi apie 2 000 155 mm kalibro savaeigių ir velkamų sistemų. Prancūzija turi šiek tiek daugiau nei 108 savaeiges artilerijos sistemas, iš kurių 76 yra ratinės „CAESAR“ sistemos. Vokietija turi 121 PzH 2000 savaeigę artilerijos sistemą. O Didžiosios Britanijos kariuomenė turi 89 AS90 vienetus.

2021 m. Rusijos kariuomenė turėjo 2433 stambaus kalibro artilerijos vienetus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Amerikietiškos haubicos M777
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Amerikietiškos haubicos M777

Panaši situacija yra ir su reaktyvinėmis salvinės ugnies sistemomis. 300 vienetų tokių sistemų, kaip HIMARS ir M270, yra labai didelis skaičius. JAV jų eksploatuojama tik 640. O pirmaujančiose Aljanso Europos šalyse jų yra ne daugiau kaip kelios dešimtys.

Nurodoma, kad Rusijos kariuomenė turi net 3547 tokias sistemas, bet, „Unian“ teigimu, HIMARS ir M270 paskirtis skiriasi nuo „Grad“ sistemų, kurios sudaro didžiąją šio skaičiaus dalį.

Tankai ir šarvuotos transporto priemonės

Ukrainos noras gauti 500 tankų Aljanso narėms Europoje gali iškelti klausimą, iš kur jų gauti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainiečių tankas Severodonecke
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainiečių tankas Severodonecke

Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos kariuomenės turi maždaug po 200 tankų. JAV šiuo metu turi 2 509 naudoti tinkamus „Abrams“ tankus. Tačiau tai taip pat yra mažiau nei Rusijos Federacija turėjo prieš įsiverždama į Ukrainą – 3300 visų modifikacijų tankų T-72, T-80 ir T-90.

2 000 šarvuotų transporto priemonių poreikis apima pėstininkų kovos mašinas, šarvuotus transporterius ir šarvuotus automobilius. Prancūzijos kariuomenė turi apie 5 000 vienetų šarvuotos technikos. Vokietijos ir Didžiosios Britanijos kariuomenės turi mažiau nei po 2 000 šarvuotos technikos vienetų. JAV, kaip ir Rusijos Federacijoje, lengvosios šarvuotos technikos vienetų yra gerokai daugiau nei 22 000.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Ukrainos kariai Lysyčanske
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Ukrainos kariai Lysyčanske

Aviacija

M.Podoliakas neįvardijo Ukrainos poreikių aviacijos srityje, bet nurodė 1 000 bepiločių orlaivių skaičių. Tačiau į šį skaičių įeina visi bepiločiai – nuo lengvųjų kvadrokopterių ir dronų-kamikadzių iki sunkiųjų smogiamųjų bepiločių orlaivių.

Tokios šalys kaip Prancūzija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė turi po 140-200 ketvirtos kartos naikintuvų. JAV turi daugiau nei 2 000 kovinių smogiamųjų lėktuvų. Rusijos Federacija turi 760 smogiamųjų kovinių lėktuvų.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Ukrainos kariai su bepiločiu orlaiviu „Bayraktar TB2“
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Ukrainos kariai su bepiločiu orlaiviu „Bayraktar TB2“

Tai reiškia, kad Ukrainai reikia maždaug 200 naikintuvų, kad ji turėtų galimybę pakeisti situaciją danguje

„Unian“ konstatuoja, kad Ukrainos prezidento kanceliarijos išsakytas ginkluotės poreikis kol kas primena tokių šalių kaip Didžioji Britanija ir Prancūzija pajėgų junginį, neskaičiuojant laivynų ir branduolinės ginkluotės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius