2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ukraina trinktelėjo Rusijai: nuo šiol „maskva“ – ne rašybos klaida

Žodžių „Rusija“, „Maskva“ ir panašių žodžių rašymas mažąja raide neoficialiuose tekstuose Ukrainoje nebus laikomas klaida. Tai pranešė naujienų agentūra „RBK-Ukraina“, remdamasi Nacionaline valstybinės kalbos standartų komisija.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Komisija pažymėjo, kad pavadinimų „Rusijos Federacija“, „Rusija“, „Maskva“, „Rusijos imperija“, „Rusijos Federacijos Valstybės Dūma“ ir panašių pavadinimų rašymas mažąja raide negali būti laikomas nukrypimu nuo ukrainiečių kalbos normų neoficialiuose tekstuose.

Komisija teigė, kad sprendimas priimtas „atsižvelgiant į didvyrišką Ukrainos žmonių kovą už Ukrainos valstybės nepriklausomybę“, skelbia Laisvės radijas.

Anksčiau Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk paragino Kalbos standartų komisiją „įteisinti tai, ką jau daro visi ukrainiečiai“.

Priminsime, kad Ukrainos Švietimo ministerija leidžia moksleiviams neiti į mokyklą esant fiziniam ir psichologiniam išsekimui po naktinių Rusijos išpuolių.

Kremlius liepė nebevadinti V.Zelenskio Ukrainos prezidentu

15min primena, kad Kremlius neseniai nurodė Rusijos valstybinei žiniasklaidai nustoti vadinti Volodymyrą Zelenskį Ukrainos prezidentu. Tai pranešė nepriklausoma naujienų svetainė „Cholod“, remdamasi prezidento administracijos nurodymu.

Televizijos transliuotojams ir internetiniams leidiniams vietoj to nurodoma vartoti frazę „Zelenskio režimas“ arba Ukrainos prezidentą vadinti tik pavarde, sakoma praėjusį penktadienį išplatintuose nurodymuose.

Šiuo metu instrukcijos taikomos tik naujienų antraštėms, kad V.Zelenskio pavardė be oficialaus statuso būtų rodoma Rusijos interneto naujienų agregatoriuose, skelbia leidinys „The Moscow Times“.

„Cholod“ išanalizavo nuo penktadienio paskelbtus Rusijos naujienų pranešimus ir nustatė, kad jie iš dalies atitinka Kremliaus direktyvą.

Valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ nustojo vadinti V. Zelenskį prezidentu visose publikacijose, išskyrus vieną, teigia „Cholod“. Naujienų agentūra „Regnum“ pradėjo vadinti V. Zelenskį „Kijevo režimo vadovu“, „Kijevo lyderiu“ ir „Ukrainos vadovu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min