Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 12, 21:00

Ukrainos vyskupas – apie grėsmes stačiatikių bažnyčiai Lietuvoje, karo siaubą ir rusų dvasininkų cinizmą

Ukrainos stačiatikių bažnyčios vyskupas, Černihivo arkivyskupas Evstratijus Zoria lankydamasis Vilniuje dėkojo Lietuvai už jau pirmą Rusijos invazijos į Ukrainą dieną parodytą supratimą ir palaikymą. Interviu 15min jis teigė, kad užpuldama Ukrainą Rusija siekia kur kas platesnių tikslų. Pasak dvasininko, prie karo kurstymo prisideda ir Rusijos šventikai. Jis ragina permąstyti Maskvos patriarchato įtaką ir Lietuvoje.
Černihivo sritis Tik prenumeratoriams
Černihivo sritis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Černihive, kur gyvena ir su tikinčiaisiais meldžiasi E.Zoria, jis negalėjo apsilankyti nuo invazijos pradžios vasario 24 iki balandžio 7 dienos, kai okupantai buvo išvaryti iš šių apylinkių. Per tą laiką jie nužudė šimtus žmonių, apgadino namus, komunikacijas, o kai kurių bažnyčias pavertė ginklų sandėliais.

Dvasininkas įsitikinęs – šiuo metu vyksta gėrio ir blogio karas. Nuo to, kaip jis pasibaigs, priklausys visos Europos likimas.

Arkivyskupas sveikino Lietuvos raginimus įvesti ES sankcijas Rusijos patriarchui Kirilui, nes pastarasis jau daugybę metų remia Rusijos prezidento Vladimiro Putino agresyvią politiką kitų valstybių atžvilgiu.

Anot jo, Maskvos patriarchatui priklausančios bažnyčios skirtingose šalyse taip pat bando daryti įtaką visuomenėms, todėl jų grėsmę keliančio pavaldumo klausimas turėtų būti sprendžiamas jau dabar.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min