Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 14, 16:21

Ukrainos kovotojas apie žiaurias sužeistųjų sąlygas „Azovstal“ gamykloje: „Beveik neįmanoma jų išgelbėti“

Vienas iš ukrainiečių kovotojų, vis dar įstrigusių „Azovstal“ gamykloje Mariupolyje, papasakojo apie žiaurias sąlygas, kuriomis tenka gyventi sužeistiesiems. Jie guli ant žemės be galūnių, operuojami be narkozės. Kadangi trūksta vaistų, daugelis miršta.
„Azovstal“
„Azovstal“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kalbėdamas per Ukrainos televiziją iš gamyklos teritorijos, neįvardytas kovotojas sakė, kad didžiuliame komplekse tebėra apie 600 sužeistųjų.

„Sąlygos tiesiog siaubingos“, – kovotoją cituoja CNN.

Operuoja be narkozės

Jis teigė apsilankęs ligonine paverstoje didžiulėje sporto salėje, kurioje – kelios dešimtys dviaukščių lovų, visi kiti priversti gulėti tiesiog ant grindų.

„Scanpix“/AP nuotr./„Azovstal“ gamykla
„Scanpix“/AP nuotr./„Azovstal“ gamykla

„Kovotojai tiesiog guli be galūnių, be rankų, be kojų. Jie masiškai miršta, nes mes negalime suteikti medicininės pagalbos. Tiesiog nėra vaistų. Sunkiai sužeistųjų... beveik neįmanoma išgelbėti“, – atviravo kovotojas, sąlygas ligoninės palatoje apibūdinęs kaip „visiškai antisanitarines“.

Kadangi temperatūra šyla, atsiranda ir musių – tvyro bjaurus kvapas.

Nugriuvus operacinės kambario luboms, ji buvo perkelta į tą pačią patalpą kaip ir ligoninė. Medikai, pasak kovotojo, priversti operuoti, nesuteikdami operuojamajam narkozės.

Jis teigė matęs, kaip buvo atlikta viena operacija kareiviui su sunkia kojos žaizda: „Jam į dantis buvo įveržtas diržas. Jis – be narkozės, o du gydytojai bando ten kažką pašalinti. Jis rėkia į tą diržą, jo koja trūkčioja“.

Nežino, ar evakavo visus civilius

Kovotojas sakė nesąs tikras, ar iš milžiniško komplekso evakuoti visi civiliai.

„Niekas negali būti 100 proc. tikras. Tarkime, kad mes išvežėme tuos civilius, apie kuriuos žinojome. Kažkur jie gali būti po griuvėsiais, kai kuriuose bunkeriuose, kai kuriose slėptuvėse, kurių dar neištyrėme. Todėl niekas negali būti 100 proc. tikras. Bet tuos civilius, apie kuriuos žinojome, kad jie čia yra, išvedėme visiškai 100 proc.“, – patikino kovotojas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Evakuacija iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Evakuacija iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje

Vėlai penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad „šiuo metu vyksta labai sunkios derybos dėl kito evakuacijos misijos etapo, sunkių sužeistųjų ir medikų išvežimo“.

Jis patikino, kad kalbama apie didelį skaičių žmonių.

Ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk sakė, kad Ukraina derasi dėl 60 žmonių gelbėjimo iš „Azovstal“.

Šeštadienį nebuvo jokių žinių apie derybų dėl sunkiai sužeistųjų evakuacijos iš „Azovstal“ eigą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min