Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos opozicija ir ES aptarė bendras pastangas išspręsti politinę krizę

Ukrainos opozicijos lyderiai ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai, savaitgalį susitikę Miuncheno saugumo konferencijos kuluaruose, aptarė bendras pastangas įveikti aštrią politinę krizę Ukrainoje.
Europos Sąjungos vyriausia įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton
Europos Sąjungos vyriausia įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiose derybose dalyvavo ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton, ES plėtros komisaras Stefanas Fuele ir į Miuncheną atvykę visų Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai, informavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados narys ir vienas iš opozicijos lyderių Petro Porošenka.

„Aptarėme koordinavimo pastangas siekiant vieno tikslo: sustabdyti autokratiją ir įstatymų nepaisymą“, – sakė jis po diskusijos, kuri truko ilgiau nei dvi valandas.

„Jeigu Ukraina sugrįš į demokratijos kelią ir jeigu paskelbsime bei pradėsime įgyvendinti būtinas reformas, Europos Sąjunga tiesiog privalės suteikti Ukrainai narystės perspektyvą – po viso to, kas nutiko. Šis klausimas buvo darbotvarkėje, ir dauguma dalyvių suvokė, kaip mums tai svarbu“, – aiškino P.Porošenka.

Per tuos susitikimus taip pat buvo diskutuojama dėl vizų režimo.

„Nesitaikstysime su padėtimi, kai dėl Ukrainos vyriausybės neveiklumo yra vilkinamas Ukrainos piliečių vizų problemų sprendimas“, – sakė P.Porošenka.

Be to, buvo tariamasi dėl ES atstovų nuolatinio darbo Ukrainoje „siekiant padaryti viską, kad būtų pasiektas kompromisas dėl krizės sprendinio“, aiškino įstatymų leidėjas.

Pasak P.Porošenkos, pagrindinis derybų darbotvarkės klausimas buvo susitarimas „dėl teisinės pagalbos atkuriant 2004-ųjų konstituciją, kas yra pagrindinė (krizės) sprendinio sąlyga“.

„Konstitucinio Teismo sprendimas yra neteisėtas; jis yra viena iš pagrindinių gilios politinės krizės priežasčių. Reikia rasti teisinių svertų, kad Konstitucinis Teismas peržiūrėtų dabartinę nutartį arba priimtų naują ir atšauktų ankstesnę – tai padėtų greitai išspręsti konfliktą. Tam reikalinga politinė valia“, – pabrėžė Rados deputatas.

Savo ruožtu C.Ashton, duodama interviu JAV dienraščiui „The Wall Street Journal“, kuris buvo paskelbtas sekmadienį, sakė, kad Vakarų šalys tariasi dėl finansinės pagalbos paketo Ukrainai, kuris „nebūtų mažas“.

Ji pridūrė, kad šio plano įgyvendinimas priklausys nuo Ukrainos vyriausybės ryžto vykdyti ekonomikos ir politikos reformas.

Buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Arsenijus Jaceniukas, neseniai atmetęs prezidento Viktoro Janukovyčiaus siūlymą tapti naujuoju premjeru, taip pat sakė, jog Vakarų pareigūnai jį patikino, kad jo šaliai ketinama suteikti rimtą finansinę pagalbą.

A.Jaceniukas pridūrė, kad Ukrainai, kurios ekonomiką apėmusi gili krzė, reikalingas Vakarų šalių „Marshallo planas“, turėdamas omenyje Šaltojo karo laikų JAV iniciatyvą, padėjusią atstatyti Europą po Antrojo pasaulinio karo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius