2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ukrainos pajėgos koordinuoja atakas Donbase ir apšaudo Bachmutą – Maskvos pareigūnas

Ukrainos pajėgos surengė koordinuotą ataką keliuose kaimuose rytinėje Donecko srityje ir intensyviai apšaudo Bachmuto miestą, penktadienį pranešė Maskvos paskirtas regiono pareigūnas. 
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, daugiausia kovų vyko pramoninėje teritorijoje, o mūšis dėl Bachmuto buvo ilgiausias ir vienas kruviniausių per visą konflikto laikotarpį. 

„Per pastarąją parą Krasnolymansko kryptimi priešas ėmėsi įvairių veiksmų ir vykdė kovinę žvalgybą iš karto keliomis kryptimis“, – socialiniuose tinkluose pranešė Rusijos paskirtas Donecko lyderis Denisas Pušilinas. 

Jis taip pat paminėjo kelis kaimus Donecko šiaurėje, netoli Ukrainos kontroliuojamo Lymano miesto, nurodydamas, kad šias atakas atrėmė Rusijos pajėgos.

Gegužę po kelis mėnesius trukusių įnirtingų kovų Rusijos pajėgos, vadovaujamos privačios karinės bendrovės „Wagner“, užėmė Bachmutą, kuriame kadaise gyveno apie 70 tūkst. žmonių. Nepaisant to, ukrainiečių pajėgos nedelsdamos ėmė atstūminėti rusus ir atgavo kelis sugriautus kaimus.

„Padėtis (Bachmute) išlieka karšta, pats miestas yra chaotiškai apšaudomas“, – nurodė D. Pušilinas. 

Anot jo, šiuo metu Ukrainos pajėgos telkia šturmo batalionus į šiaurę nuo Bachmuto. 

Birželį Ukrainos pajėgos pradėjo kontrpuolimą prieš smarkiai įsitvirtinusias Rusijos pozicijas, tačiau pažanga vyksta lėtai.

Kontrpuolimo metu daugiausiai dėmesio skiriama pietinei fronto linijai, o Ukrainos pajėgos keliose vietose pralaužė labiausiai įtvirtintą Maskvos pirmąją gynybinę liniją.

Maskvos pareigūnai, įskaitant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, ne kartą nuvertino Ukrainos laimėjimus ir teigė, esą ukrainiečių pajėgos nebeturi jokio puolamojo potencialo.

Per pastarąją savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos perėmė Kliščijivkos ir Andrijivkos kaimų, esančių maždaug už 8 km į pietus nuo Bachmuto, kontrolę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min