Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 17d. 12:15

Ukrainos SBU patvirtino sulaikiusi iš Rusijos deportuotą žurnalistę 

Olena Boiko
„Twitter“ nuotr. / Olena Boiko

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) sulaikė iš Rusijos išprašytą žurnalistę Oleną Boiko (Viščur) už propagandą prieš Ukrainą, ketvirtadienį pranešta tarnybos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Nuo 2014 metų O.Boiko „internete skelbė antiukrainietiško pobūdžio medžiagą, propagavo priešpriešą tarp ukrainiečių dėl politinių įsitikinimų, viešai ragino pažeisti Ukrainos teritorinį vientisumą“, pabrėžė SBU.

Saugumo tarnybos duomenimis, „2015 metų rugpjūtį, išvažiavusi į laikinai okupuotas teritorijas, o paskui ir į RF, ji masinio informavimo priemonėse nuolat ragino keisti Ukrainos teritorijos ribas arba valstybės santvarką“.

Laikinai okupuotomis teritorijomis Kijevas vadina Rusijos 2014 metais aneksuotą Krymo pusiasalį ir prorusiškų separatistų kontroliuojamas teritorijas Rytų Ukrainoje.

2018 metų gruodžio 14 dieną O.Boiko buvo paskelbta ieškomu asmeniu, o gruodžio 15-ąją Lvovo teismas leido ją suimti siekiant jos pristatymo į posėdį dėl kardomosios priemonės – sulaikymo.

Ji yra įtariama kėsinimusi į Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat tėvynės išdavyste. Tyrimą atlieka SBU Lvovo padalinys.

O.Boiko advokatė Galina Perfiljeva naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad jos klientė iš Rusijos į Ukrainą buvo deportuota dėl migracijos įstatymų pažeidimo ir suimta pagal tėvynėje jai iškeltą baudžiamąją bylą.

„Šiandien FTVT (Federalinės teismo vykdytojų tarnybos) pareigūnų lydima Olena Boiko buvo deportuota į Ukrainą per Nechotejevkos pasienio punktą Belgorodo srityje“, – sakė advokatė.

Pasak jos, žurnalistė iki 14 val. Maskvos (15 val. Lietuvos) laiku buvo neutralioje teritorijoje, o paskui bandė sugrįžti į Rusiją, pasienio punkte parašiusi prašymą suteikti jai politinį prieglobstį.

„Darbuotojai nepriėmė jos pareiškimo, išstūmė ją. Perėjusi sieną Olena buvo sulaikyta, – tvirtino G.Perfiljeva. – Kai su ja kalbėjausi praėjusį kartą, ji pasakė, kad ją atvežė į teismą dėl sulaikymo. Šiuo metu ją jau areštavo Charkovo teismas, ir ji laukia pervežimo į Lvovą, kur jos laukia SBU darbuotojai.“

Pasak advokatės, ji ketina siekti savo klientei politinio prieglobsčio, nes yra „rimtas pagrindas nuogąstauti dėl jos gyvybės“.

Maskvos Preobražensko rajono teismas 25018 metų gruodžio 10 dieną nusprendė išsiųsti O.Boiko į tėvynę ir skyrė jai 5 tūkst. rublių (65,86 euro) baudą.

Teismas nusprendė, kad O.Boiko pažeidė užsieniečių įvažiavimo į Rusiją ir buvimo joje įstatymą.

Gruodžio 19 dieną Maskvos miesto teismas paliko galioti rajono teismo sprendimą.

Anksčiau teisme žurnalistė aiškino, jog 2016 metais sužinojusi, kad SBU iškėlė jai antrą baudžiamąją bylą, kreipėsi į Rusijos Federalinę migracijos tarnybą (FMT) su prašymu suteikti jai politinį prieglobstį, tačiau prašymas buvo atmestas. Nuo to laiko iki šiol ji „periodiškai kreipiasi į įvairias instancijas dėl prieglobsčio suteikimo, bet gauna neigiamus atsakymus“.

O.Boiko tvirtino, kad jos baudžiamasis persekiojimas yra užsakomojo pobūdžio ir politiškai motyvuotas.

O. Boiko taip pat pasakojo, kad 2016 metų kovą atvyko į Rusiją kaip ekspertė dalyvauti televizijos laidose, bet patento dirbti šioje šalyje neregistravo, nes jos darbai buvo pavieniai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min