Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 11d. 23:06

Uragano Michaelo liudininkai: „Namai, čia stovėję metų metus, subyrėjo“

Uragano Michael padariniai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Uragano Michael padariniai

Trečiadienį Floridai smogęs uraganas Michaelas pareikalavo mažiausiai šešių gyvybių. Stichijai nuo žemės paviršiaus nušlavus namus, floridiečiai vis dar skaičiuoja nuostolius, rašo užsienio žiniasklaida.

Ketvirtadienį uraganui slenkant per Džordžiją Šiaurės ir Pietų Karolinų link, Floridos gyventojai pasakoja apie išgyventus siaubus bei prarastus namus.

Su žeme sulyginti namai

„Negali niekur nuvažiuoti automobiliu, negali nieko daryti, nes visur mėtosi nuolaužos, namų dalys“, – laikraščiui „The New York Times“ sakė Patricia Mulligan. Ji su šeima uraganą pasitiko Meksiko Bičo miestelyje, nuo Panama Sičio į pietryčius nutolusiame apie 56 kilometrus.

Telefonu su žurnalistais bendravusi P.Mulligan teigė galinti lauke matyti šaldytuvus, sėdmaišį, skalbimo mašiną, baidarę ir spintelę.

Pasak P.Mulligan, pakrantėje stovėjęs jos brolio namas buvo sugriautas – kaip ir aplinkiniai pastatai.

„Jie nebe čia. Jų nebėra“, – sakė ji.

Audra smogė Meksiko Bičui prieš pirmą valandą dienos, vėjai atginė potvynio bangą: vienoje Panhandlo pakrantės vietoje užfiksuota, kad ji siekė beveik pustrečio metro.

Tviteryje paviešintame vaizdo įraše matyti beveik iki stogų apsemti pastatai ir vandenyje plaukiojančios nuolaužos.

Floridos pareigūnų teigimu, dar prieš smogiant audrai 54 prieglaudose saugią pastogę buvo suradę beveik 6 700 žmonių.

Darbui pasiruošė 3 500 Nacionalinės gvardijos karių, išdalijimui buvo paruošta 1,5 mln. maisto paketų ir apie milijoną vandens galonų (maždaug 4 mln. litrų).

Saugojosi čiužiniais

29 metų amžiaus Vance'as Beu iš Panama Sičio uragano metu su mama liko namuose – vieno aukšto daugiabutyje. Vaikinas independent.ie pasakojo, kad aplink save ir mamą išdėliojo čiužinius – apsaugai.

Pasak V.Beu, pušis stoge pramušė skylę, nukritus slėgiui užgulė jo ausis. Vaikinas pasakojo, kad vėjo gausmas priminė lėktuvo variklio garsą.

V.Beu: „Jei nuoširdžiai, tai buvo siaubinga. Buvo daug triukšmo. Manėme, kad bet kuriuo metu išduš langai.“

„Jei nuoširdžiai, tai buvo siaubinga. Buvo daug triukšmo. Manėme, kad bet kuriuo metu išduš langai“, – tikino V.Beu.

Sally Crown iš Panhandlo teigė iš pradžių maniusi, kad baisiausias Michaelo padarinys – jos kieme išvirtę medžiai. Vis dėlto, kai moteris po uragano išsiruošė patikrinti jai priklausančią kavinę, vaizdas užgniaužė kvapą.

„Tai – visiškai siaubinga. Katastrofiška. Buvo potvynis. Ant greitkelio mačiau valtis ir namą. Namai, stovėję čia metų metus, subyrėjo“, – pridūrė S.Crown.

Pastogės ieškojo iš anksto

Vėjai stiprėjo labai sparčiai, todėl gyventojai ir gelbėjimo tarnybos neturėjo daug laiko pasiruošti.

„Kai uraganas prasidėjo prieš porą dienų, sakyta, jog tai bus pirma kategorija, vadinasi, nieko rimto“, – teigė Laurie Hamm, prisiglaudusi viename Panama Sičio viešbutyje.

L.Hamm; „Kai jie pasakė, kad tai bus antra kategorija, pagalvojome, kad reikėtų atkreipti dėmesį. Kai pasakė, kad tai bus trečia kategorija, pagalvojome: „O Dieve!“

„Kai jie pasakė, kad tai bus antra kategorija, pagalvojome, kad reikėtų atkreipti dėmesį. Kai pasakė, kad tai bus trečia kategorija, pagalvojome: „O Dieve!“ – teigė ji.

Smarkūs lietūs pradėjo pilti dar trečiadienio rytą. Talahasyje žmonės būriavosi prie Linkolno vidurinės mokyklos, kur turėjo gauti saugų prieglobstį. Jie su savimi nešėsi užkandžių pilnus pirkinių maišus, patalynę ir augintinius.

Mokyklos salėje lankantis „The New York Times“ žurnalistams, joje jau buvo pilna žmonių, kurie savo namus paliko iš baimės.

Marco Sanchezas ir Lesley Padilla gulėjo ant pripučiamų čiužinių, kuriuos antradienio naktį nusipirko „Walmart“ prekybos centre. Pora pagalvojo, kad namelis ant ratų, kuriame jie gyvena, vaikams gali būti nesaugus.

„Palikome visą savo turtą ir atsivežėme svarbiausius daiktus: mūsų ir vaikų dokumentus“, – „The New York Times“ sakė M.Sanchezas.

Jų dviejų mėnesių amžiaus dukra Meghan miegojo vežimėlyje, kiti vaikai, kurių amžius svyruoja nuo 3 iki 11 metų, žaidė žaidimus planšetiniuose kompiuteriuose.

„Svarbiausia tai, kad mes čia esame saugūs. Kol praeis audra“, – pridūrė M.Sanchezas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:16
01:33
01:16

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Atrask Latviją

Jauskitės gražūs

Parašykite atsiliepimą apie 15min