Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 10, 22:02

Už pagalbą sulaikant Ratko Mladičių ir Goraną Hadžičių Serbijos policija pažadėjo daugiau nei milijoną eurų

Serbijos policija pažadėjo premiją tiems, kas padės surasti ir sulaikyti buvusį Bosnijos serbų generolą Ratko Mladičių ir buvusį nepripažintos Serbų Krajinos respublikos prezidentą Goraną Hadžičių.
Ratko Mladičius (kairėje) ir Goranas Hadžičius yra paskutiniai karo nusikaltimais buvusios Jugoslavijos teritorijoje įtariami ir besislapstantys asmenys.
Ratko Mladičius (kairėje) ir Goranas Hadžičius yra paskutiniai karo nusikaltimais buvusios Jugoslavijos teritorijoje įtariami ir besislapstantys asmenys. / „Scanpix“/AFP ir icty.org nuotr.

Plakatai su R.Mladičiaus ir G.Hadžičiaus portretais iškabinti visose policijos įstaigose visos Serbijos teritorijoje. Visi, kurie ką nors žino apie šių asmenų buvimo vietą, raginami susisiekti su teisėsaugos pareigūnais telefonu, praneša Serbijos radijo stotis B92.

Už informaciją apie R.Mladičiaus buvimo vietą žadamas milijono eurų atlygis. Informacija apie G.Hadžčiaus slėptuvę įvertinta pigiau – tik 250 tūkst. eurų. Mokesčius nuo šios sumos žada sumokėti pati valstybė. Be to, policija žada išlaikysianti informatorių anonimiškumą.

R.Mladičius ir G.Hadžičius – paskutiniai laisvėje esantys serbai, kaltinami karo nusikaltimais, praėjusiame dešimtmetyje įvykdytais Bosnijoje. Visi kiti įtariamieji jau sulaikyti ir perduoti Hagos tribunolui. Praėjusių metų liepą po keliolikos metų slapstymosi buvo sulaikytas ir Hagos tribunolui perduotas ir buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius.

Hagos tribunolas teisė ir buvusį Jugoslavijos prezidentą Slobodaną Miloševičių. Jo procesas truko ketverius metus, tačiau nebuvo baigtas – 2006-aisiais S.Miloševičius mirė nesulaukęs nuosprendžio, primena lenta.ru.

Anksčiau Serbijos policija jau skelbė apdovanosianti asmenis už informaciją apie R.Mladičių ir G.Hadžičių, tačiau nebuvo kalbama apie konkretų premijos dydį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min