Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 16d. 17:44

Vatikanas įpareigojo vyskupus visuomet pranešti policijai apie lytinius nusikaltimus

Popiežius Pranciškus
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Popiežius Pranciškus

Vatikanas viso pasaulio vyskupus ketvirtadienį informavo, kad jie turėtų pranešti policijai apie kitų dvasininkų įvykdytus seksualinius nusikaltimus net tais atvejais, kai tą daryti teisiškai neprivaloma.

Ši priemonė yra vėliausias Šventojo Sosto mėginimas įpareigoti Katalikų Bažnyčios vadovus apsaugoti mažamečius nuo pedofiljos.

Vatikanas išleido ilgai lauktą vyskupams ir religiniams viršininkams skirtą vadovą, kuriame išdėstoma, kaip atlikti vidinius tyrimus dėl įtariamų nepilnamečių bei pažeidžiamų suaugusiųjų tvirkinimo ir žaginimo atvejų Bažnyčioje.

Nors Vatikanas jau du dešimtmečius taiko atitinkamas išsamias kanonines normas, kai kurie vyskupai ir toliau jų nepaiso, ignoruodami aukų pareiškimus, kad apgintų jiems pavaldžius kunigus.

Nors išleistas vadovas neturi naujo teisės akto galios, jis numato daugiau atsakomybės negu dabartinė Vatikano politika dėl bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis, prokurorais ir policija.

Ta politika įpareigoja vyskupus ir religinius viršininkus pranešti apie įtariamus lytinius nusikaltimus nepilnamečiams tik tais atvejais, kai to reikalauja vietos įstatymai.

Naujame vadove rašoma: „Net tais atvejais, kai įstatymai aiškiai neįpareigoja to daryti, bažnytinės valdžios institucijos turėtų pateikti ataskaitą kompetentingoms civilinėms institucijoms, jei manoma, kad tai būtina norint apsaugoti konkretų asmenį ar kitus nepilnamečius nuo tolesnių nusikalstamų veikų pavojaus.“

Leidinyje priduriama, kad Bažnyčios vadovai privalo paisyti „teisėtų“ šaukimų į teismą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min