Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 10d. 12:57

Vengrija parėmė Lenkiją ginče dėl ES teisės

Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Orbanas
Vengrija šeštadienį išreiškė palaikymą Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimui, kuriame ginčijama Europos Sąjungos teisės viršenybė, ir paragino Bendriją gerbti narių suverenitetą.

Konstitucinis Tribunolas ketvirtadienį priimta nutartimi atmetė ES teisės viršenybės principą nacionalinių įstatymų atžvilgiu. Joje nurodoma, kad dalis ES sutarties straipsnių yra „nesuderinami“ su šalies Konstitucija.

Teismas taip pat įspėjo Bendrijos institucijas „neperžengti savo kompetencijos ribų“ ir nesikišti į Lenkijos teismų sistemos reformas – šios yra pagrindinis Varšuvos ir Briuselio nesutarimų objektas.

Vyriausybės dekrete, kuriame išreiškiamas pritarimas teismo nutarčiai, Vengrijos premjeras nacionalistas Viktoras Orbanas paragino Briuselį „gerbti valstybių narių suverenumo ribas“. Apie tai pranešė jo spaudos tarnybos vadovas Bertalanas Havasi.

V.Orbano pasirašytame dekrete ES kaltinama „bloga praktika“, kuria siekiama „atimti“ narių teises „slapta plečiant įgaliojimus“.

„ES teisės viršenybei gali būti teikiama pirmenybė tik Europos Sąjungos kompetencijos srityse“, – sakoma dekrete.

V.Orbano kabineto vadovas Gergely Gulyasas apkaltino Europos institucijas „bandant neteisingai interpretuoti aiškų sprendimą“, kurį priėmė Lenkijos Konstitucinis Tribunolas.

Lenkijos dešiniųjų premjero Mateuszo Morawieckio sąjungininkas V.Orbanas dažnai nesutaria su Briuseliu teisės viršenybės, pabėgėlių ir kitais klausimais.

Teismo nutarčiai, kuri, ekspertų nuomone, galėtų išprovokuoti „Polexitą“ – išstojimą iš Europos Sąjungos, – sulaukiant vis daugiau neigiamos reakcijos, Lenkijos vyriausybė penktadienį patikino norinti, kad šalis liktų Bendrijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min