Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 11d. 16:05

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas žada ginti „krikščionišką Europą“

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas žada ginti „krikščionišką Europą“

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas savo Europos rinkimų kampaniją sekmadienį pradėjo raginimu rinkėjams ginti „krikščioniškas valstybes“ nuo imigracijos, pasak jo, nulėmusios „terorizmo virusą“.

Jis taip pat paskelbė septynių punktų mokestinių lengvatų ir subsidijų paketą, kuriuo siekiama paskatinti šeimas auginti daugiau vaikų. Tai, o ne imigracijos didinimą jis pavadino „Vengrijos atsakymu“ mažėjant gyventojų skaičiui.

Gegužę įvyksiantys Europos Parlamento rinkimai yra „istorinė kryžkelė“ Europai, sakė V.Orbanas, Budapešte kviestinės auditorijos akivaizdoje skaitydamas metinį pranešimą.

„Scanpix“/AP nuotr./George'as Sorosas
„Scanpix“/AP nuotr./George'as Sorosas

Europos Parlamento rinkimus jis pavadino pasirinkimu iš migraciją remiančių Briuselio biurokratų, kuriuos esą veikia „pinigų žmonės“, tokie kaip liberalus JAV milijardierius George'as Sorosas, „naujo internacionalizmo“ ir suverenių valstybių, ginančių tradicijas bei krikščionybę.

V.Orbanas perspėjo nebalsuoti už imigraciją remiančias partijas.

Tie, kas „dėl kokių nors priežasčių apsisprendžia už imigraciją ir migrantus, tikrovėje kuria maišytos rasės šalis“, sakė jis.

Kelis kartus paminėjęs tai, kad Vengrija 1989 metais atsisakė komunizmo, jis sakė, kad vengrai vėl susiduria su „tais, kas norėtų ištrinti mūsų tradicijas ir valstybes“.

„Istorinės tradicijos imigrantų šalyse nyksta... Tokiose šalyse sukuriami krikščionių ir musulmonų pasauliai su nuolat mažėjančia krikščionių dalimi“, – pridūrė jis.

V.Orbanas, kuris iškilo kaip Europos nacionalistų politikų nominalus lyderis, taip pat sakė, kad „imigracija atneša padidėjusį nusikalstamumą, ypač – nusikaltimų prieš moteris, ir įleidžia terorizmo virusą“.

Skelbdamas savo septynių punktų programą, V. Orbanas bet kokius bandymus mažėjančio gimstamumo Europoje problemą spręsti didesne imigracija pavadino kapituliacija.

„Mes nenorime tiesiog skaičių – mes norime vengrų kūdikių“, – sakė jis, prieš tai pareiškęs, kad keturis ar daugiau vaikų pagimdžiusios moterys visą gyvenimą nebemokės asmens pajamų mokesčio.

Vengrijos gyventojų skaičius pastaraisiais metais smuko žemiau 10 mln., o gimstamumo rodiklis šalyje yra vienas žemiausių Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Tuo metu maždaug pusė milijono vengrų nuo 2004 metų, kai šalis įstojo į Europos Sąjungą, emigravo į Vakarų Europos šalis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min