Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 02 19, 09:16

Vengrijos vyriausybės puolimas: su G.Sorosu suporavo ir J.C.Junckerį

Vengrijos vyriausybė už mokesčių mokėtojų pinigus pradėjo naują kampaniją, kuria taikomasi jau ne tik į milijardierių filantropą George'ą Sorosą, bet ir į Europos Komisijos (EK) pirmininką Jeaną-Claude'ą Junckerį. Abu jie kaltinami migracijos planų primetimu Budapeštui, o tai esą kelia grėsmę Vengrijos saugumui, rašo „Politico“.
Jeanas-Claude'as Junckeris ir George'as Sorosas
Jeanas-Claude'as Junckeris ir George'as Sorosas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Jūs irgi turite žinoti, kam ruošiasi Briuselis!“ – skelbiama plakate, kuris papuoštas G.Soroso ir J.C.Junckerio nuotraukomis ir kuriuo pasidalino oficiali Vengrijos vyriausybės „Facebook“ paskyra.

Vyriausybė pridedamoje žinutėje parašė: „Vyriausybė pradeda informacinę kampaniją apie Briuselio parengtus migracijos skatinimo planus. Visi turi teisę žinoti, kokie yra pasiūlymai, keliantys grėsmę Vengrijos saugumui.“

Pranešime taip pat pridedama, esą Briuselis nori įvesti privalomąsias migrantų perkėlimo kvotas: „Jie (Europos Komisija – red.) nori susilpninti šalių narių teisę į sienų apsaugą. Jie palengvintų imigracijos procesą migrantų vizomis.“

Plakatuose tik mažomis raidėmis apačioje informuojama, kad kampaniją parengė ir jos sklaida rūpinasi Vengrijos vyriausybė.

Žinoma, mokesčių mokėtojai Vengrijoje jau ne pirmą sykį finansuoja prieš Europos Sąjungą ir G.Sorosą nukreiptas kampanijas.

Bet J.C.Junckerio nuotrauka naudojama dar nebuvo – o EK pirmininkas, kaip ir Vengrijos valdančioji partija „Fidesz“, Europos Parlamente priklauso centro dešinės Europos liaudies partijai.

G.Sorosas, kurio Atviros visuomenės fondai remia žmogaus teisių gynėjųs Europoje, jau senokai yra pagrindinis Vengrijos premjero Viktoro Orbano taikinys.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prieš George'ą Sorosą nukreipta reklaminė kampanija Vengrijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Prieš George'ą Sorosą nukreipta reklaminė kampanija Vengrijoje

G.Sorosas yra vengrų kilmės Amerikos žydas, o kritikai teigia, kad Budapeštas pasirinkęs antisemitinius investuotojo puolimo motyvus.

Pastaraisiais metais Vengrijos vyriausybė politinei reklamai išleido milijonus eurų. Stebėtojai taip pat klausia, ar valdžia nefinansuoja žiniasklaidos priemonių, kurios yra siejamos su „Fidesz“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min