Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 7d. 13:53

Vladimiras Putinas prisipažino esąs slapta krikštytas sovietmečiu

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas atskleidė savo paslaptis – apie krikštą, vaikystę ir ypatingus jausmus Išganytojo Atsimainymo katedrai Peterburge.

„Man ši katedra ypatinga, mane čia pakrikštijo, praėjus apie pusantro mėnesio nuo gimimo“, – pasakė jis žurnalistams šeštadienį Peterburge po kalėdinių pamaldų Išganytojo Atsimainymo katedroje.

„Mama pasakodavo, kad kartu su kaimyne atnešusios mane krikštyti, o tėvas buvo SSKP narys, toks nuoseklus ir griežtas žmogus. Jos tai padarė slapta nuo jo, bent manyta, jog slapta“, – sakė V.Putinas.

Pasak motinos, pažymėjo premjeras, šventikas pasakęs, jog tą dieną garbinamas arkangelas Michailas ir jo paties vardas Michailas, todėl pasiūlė suteikti tokį vardą ir kūdikiui. „Bet mama pasakė jau užregistravusi Vladimiru“, – pridūrė V.Putinas.

Šventikas sutiko ir parodė cerkvėje esančią Vladimiro ikoną.

Jis dar pažymėjo, jog jo mamos ir tėvo laidotuvių apeigos vyko šioje katedroje.

V.Putinas sovietmečiu tarnavo slaptojoje saugumo tarnyboje (KGB), kurioje buvo nepritariamai žiūrima į religinį tikėjimą, bet tapęs politiku jis atvirai rodo esąs tikintis ir dažnai susitinka su Bažnyčios pareigūnais.

Ortodoksų Kalėdų pamaldose naktį iš sausio 6-osios į 7-ąją buvo abu Rusijos valdžios tandemo nariai – V.Putinas ir prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

V.Putinas, kuris tikisi per rinkimus kovo mėnesį laimėti trečiąją Rusijos prezidento kadenciją, dalyvavo pamaldose Sankt Peterburgo katedroje; per televiziją jis rodytas pirmojoje tikinčiųjų eilėje.

Kristaus Gimimo šventės proga V.Putinas palinkėjo Rusijos liaudžiai laimės ir sveikatos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min