Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas: Rusija „Pussy Riot“ byloje privalo ginti tikinčiųjų jausmus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sakė, kad jo šalis opozicinės pankroko grupės „Pussy Riot“ byloje privalo ginti tikinčiųjų jausmus.

„Apskritai valstybė privalo ginti tikinčiųjų jausmus“, – sakė V.Putinas interviu valstybės kontroliuojamai televizijai „Russia Today“. Prezidentas tos grupės moteris apkaltino rengiant orgijas cerkvėse.

„Ką jos padarė šventovėje: iš pradžių jos atėjo į Jelochovo cerkvę ir ten surengė orgiją, paskui persikraustė į kitą šventovę ir ten surengė dar vieną orgiją. Žinote, pas mus šalyje yra labai sunkių prisiminimų iš pradinio sovietinių laikų periodo, kai nukentėjo daugybė dvasininkų, beje, ne vien ortodoksų dvasininkų, bet ir musulmonų, ir kitų religijų atstovų“, – sakė V.Putinas.

„Tiesiog sovietų valdžia, ypač – pirmuoju savo egzistavimo periodu, labai žiauriai susidorojo su religinių konfesijų atstovais. Buvo sunaikinta daug cerkvių, visos mūsų tradicinės konfesijos patyrė didžiulę žalą. Ir apskritai valstybė privalo ginti tikinčiųjų jausmus“, – pažymėjo prezidentas.

„Ar nuosprendis yra pateisinamas, ar jis yra pagrįstas ir ar jis yra adekvatus tam, kas padaryta, aš dabar nekomentuosiu. Aš manau, kad tos merginos turi advokatus ir jie privalo atstovauti jų interesams teisme. (Jie) gali užginčyti nuosprendį aukštesnėje instancijoje ir siekti jo persvarstymo. Bet tai – jų reikalas, tai – tik juridinis klausimas“, – pareiškė jis.

Pasak prezidento, jis net nežino, ar „Pussy Riot“ advokatai kreipėsi į aukštesnę instanciją.

„Tiesiog to nestebiu. Bet jeigu aukštesnė instancija nagrinės, ji turi teisę priimti bet kokį sprendimą. Suprantate, aš tiesiog stengiuosi išvis nesisieti su tuo reikalu. Žinau apie tai, kas ten dedasi, bet ten visiškai nelendu“, – pabrėžė V.Putinas.

Tuo pačiu Rusijos valstybės vadovas priminė, kad „prieš porą metų viename didžiųjų Maskvos prekybos centrų jos (“Pussy Riot„ narės) pakorė tris kaliauses, viena tos dabartinės grupės dalyvių viešoje vietoje pakabino tris kaliauses su užrašu, kad reikia išvaduoti Maskvą nuo žydų, nuo homoseksualistų ir nuo gastarbaiterių, – sakė prezidentas. – Man atrodo, kad jau tada pareigūnai turėjo atkreipti į tai dėmesį“.

„Po to jos viešoje vietoje surengė grupinio sekso seansą. Tai, kaip sakoma, jų reikalas, žmonės turi teisę užsiiminėti viskuo, kuo nori, jeigu tuo nepažeidžiami įstatymai, bet viešoje vietoje – man atrodo, jau tada derėjo atkreipti į tai pareigūnų dėmesį. Paskui (jos) dar paskelbė (įrašą) internete“, – tęsė prezidentas.

Pasak jo, „kai kurie mėgėjai sako, kad grupinis seksas geriau, nei individualus, todėl kad čia, kaip ir bet kokiame kolektyviniame darbe, galima dykinėti“.

„Tačiau kartoju, tai kiekvieno konkretaus žmogaus reikalas, bet skelbti internete – tai, mano nuomone, klausimas ginčytinas ir taip pat galėtų būti kažkaip teisiškai vertintinas“, – pridūrė V.Putinas.

Jis atkreipė dėmesį ir į etinį šio reikalo aspektą. „O jūs ar galėtumėte išversti grupės pavadinimą į rusų kalbą? Jūs juk jau ne vieni metai gyvenate Rusijoje“, – paklausė V.Putinas interviu ėmusio žurnalisto.

„Negaliu pasakyti, kaip “Pussy Riot„ reiktų versti į rusų kalbą, gal jūs pasufleruosite?“, – atsakė žurnalistas.

„O jūs galite išversti patį žodį į rusų kalbą ar ne? Ar jums nepatogu tai padaryti etiniais sumetimais? Galvoju, kad tai padaryti nepatogu dėl etinių sumetimų. Net anglų kalboje tai skamba nepadoriai“, – savo laikėsi V.Putinas.

„Aš išversčiau šį žodį kaip “katytė„, bet galbūt aš ko nors nesuprantu“, – atsakė žurnalistas.

Vasario 21 dieną penkios „Pussy Riot“ narės, dėvėdamos megztas kaukes ir trumpus ryškiaspalvius drabužius, įsiveržė į Kristaus Išganytojo katedrą Maskvoje ir prie jos altoriaus sudainavo „Pankų maldą“, kurios priedainyje Dievo Motina prašoma „išvaryti Putiną“.

Praėjusį mėnesį Maskvos Chamovnikų teismas trims pankgrupės „Pussy Riot“ narėms skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmes bendrojo režimo kolonijoje už antiputinišką protestą Kristaus Išganytojo katedroje.

Teisėjos teigimu, jos šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką ir pareiškė aiškią neapykantą religiniais motyvais.

Dar dvi pankroko grupės merginos pabėgo iš Rusijos, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rusija
Parašykite atsiliepimą apie 15min