TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Putinas: visi imperatoriaus veidai (nuotraukos)

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vladimiras Putinas neabejotinai yra tapęs šiuolaikinės Rusijos simboliu. Tačiau ir tas simbolis nuolatos keičiasi – ekspertai mėgino patyrinėti, kokius veidus per buvimą Rusijos prezidento ir premjero poste pakeitė V.Putinas.

Leidinys „Newsweek“ Lenkijai pamėgino išskirti kelis pagrindinius V.Putino suformuotus įvaizdžius Rusijoje.

Visagalis caras

Šimtmečių sandūra Rusijai buvo sunkus perėjimas iš ekonominės krizės ir karo Čečėnijoje. Atėjo V.Putino, kieto kaip akmuo, laikas. Jis staigiai nusimetė liberalo drabužius ir tapo generolu, kovojančiu su terorizmu. Jis grūmėsi su dziudoistais, skraidė naikintuvu ir plaukiojo povandeniniais laivais. Jis kalbėjo tvirtu balsu ir žadėjo sunaikinti teroristus.

„Scanpix“ nuotr./V.Putinas Šv. kankinių Aleksandro ir Antoninos romiečių cerkvėje
„Scanpix“ nuotr./V.Putinas Šv.kankinių Aleksandro ir Antoninos romiečių cerkvėje

Maskvos politinių technologijų centro atstovas Borisas Makarenko teigia, kad V.Putinas taip stengėsi sunaikinti atsiminimus apie jo neryžtingą elgesį „Kursko“ tragedijos metu.

V.Putinas ne tik grėsmingai kalbėjo, bet ir iš tiesų vadovavo kruvinam karui su terorizmu. Tai, kad karo metu žūdavo nekaltų žmonių, didelės reikšmės neturėjo.

Antros prezidento kadencijos metu, susidorojęs su kai kuriais oligarchais, paėmęs į rankas žiniasklaidą, V.Putinas užėmė visagalio caro vaidmenį. Iškilmės tapo didingesnės, V.Putinas pamėgo pasirodyti auksu puoštose salėse ir cerkvėse. Apie V.Putiną dainavo dainas, piešė jo portretus. Tiesa, kadencijos pabaigoje šį caro įvaizdį V.Putinas nusprendė pakeisti į demokrato elgseną. 2008 metais jis nustebino pasaulį, kai, užuot pakeitęs Konstituciją, kad dar kartą taptų prezidentu, nusprendė suvaidinti demokratiją ir į Kremlių vietoj savęs pasiuntė Dmitrijų Medvedevą.

Geras šeimininkas

Tokiu būdu išryškėjo naujas V.Putino – gero šeimininko – veidas. Jis ėmė dažniau lankytis fabrikuose, susitikdavo su oligarchais ir kvietė juos bendradarbiauti su valstybe. V.Putinas pamėgo žodžių junginius „sistema veikia“, „sprendimas priimtas“. V.Putinas asmeniškai tikrino dešros kainas Maskvos parduotuvėse, barė jų šeimininkus, kad dešra per brangi.

Politologas Dmitrijus Oreškinas sako, kad toks asmeninis šalies valdymas, be abejo, buvo tik parodomasis žingsnis. Tačiau viešųjų ryšių specialistai padarė viską, kad V.Putinas, besirūpinantis šalies gerove, kasdien atsirastų žiniose, o žmonės ėmė tikėti premjero visagalybe. Rusus pamėginta įtikinti, kad V.Putinas gali išspręsti bet kokią, net ir pačią mažiausią, problemą.

Specialistai teigia, kad V.Putinas aiškiai suprato, jog tokia propaganda sunkiai įtikins labiau išsilavinusius, turtingesnius šalies gyventojus, tačiau tai puikiai veikė neturtingus žmones. Todėl tuo metu, kai V.Putinas kalbėjo skurdžiau gyvenantiems žmonėms, prezidentas D.Medvedevas kreipėsi į turtingesnį elektoratą, vis kalbėdamas apie šalies modernizavimą ir ateitį.

Tačiau buvo akivaizdu, kad tokia situacija ilgai tęstis negali.

Laisvės šauklys

V.Putinas ėmė koreguoti savo įvaizdį. Jis nusprendė tapti ne tik geru šeimininku, bet ir maloniu žmogumi, visų rusų draugu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos premjeras Vladimiras Putinas nardymo aparatu „Mir“ nusileido į Baikalo ežero dugną.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos premjeras Vladimiras Putinas nardymo aparatu „Mir“ nusileido į Baikalo ežero dugną.

Jis išleido iš narvo leopardą zoologijos sode, kalbėjo su vaikais apie gamtą, pats maitino gyvūnėlius, vyko pas Arkties tyrinėtojus. Jaukios V.Putino nuotraukos apkeliavo pasaulį.

Dar vėliau jis apsilankė motociklininkų suvažiavime, ten gyrė šią transporto priemonę, sakydamas, jog būtent ji gali šeimininkui suteikti laisvės pojūtį.

Apie laisvę jis kalbėjo ir susitikime su kultūros atstovais. Tarp jo ir atlikėjo Jurijaus Ševčiuko kilo aštri polemika, tačiau, daugelio nuostabai, V.Putinas ne bandė jį nutildyti, o pareiškė, kad šalis negali gyventi be demokratijos. Daug kas suvokė tai kaip atšilimo pažadą.

D.Medvedevas – tik parodija

V.Putinas formavo vis šiltesnį įvaizdį, rodydamas esąs iš paprastos liaudies, o ne iš elito. Ekspertai vieningai mano: V.Putinas pradėjo rinkimų kampaniją. Jis pamažu tolsta nuo D.Medvedevo ir kuria puikaus prezidento įvaizdį.

Tuo metu, kai V.Putinas pozuoja fotografijoms su gyvūnėliais ir kalba apie laisvę, D.Medvedevas bando tapti tokiu pat kietu riešutėliu, koks anksčiau buvo V.Putinas. Jis pozuoja karine uniforma, kalba trumpomis, kapotomis frazėmis.

Tačiau ekspertai mano, kad D.Medvedevas nė iš tolo neturi tokios charizmos, kokią skleidžia V.Putinas, o pastangos kopijuoti V.Putiną atrodo kaip parodija.

Akivaizdu, kad V.Putino tikslas vienas – valdžia. Ar tai reiškia, kad greitai ir vėl matysime jį Rusijos prezidento poste?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min