15min be reklamos

Vladimiro Putino asmeninis gyvenimas – neįmenama mįslė pasauliui

Nors kiekvieną Rusijos prezidento Vladimiro Putino žingsnį aptaria viso pasaulio žiniasklaida ir net atostogų metu Kremliaus šeimininką supa žurnalistai bei fotografai, vis dėlto savo šeimos narius nuo spaudos dėmesio jam pavyko apsaugoti, rašo savaitraštis „Newsweek“. Iki šiol beveik nieko nežinoma apie dviejų Kremliaus šeimininko dukrų gyvenimus.
Vladimiras Putinas su žmona Liudmila
Vladimiras Putinas su buvusia žmona Liudmila / „Scanpix“ nuotr.

Iki šiol neegzistuoja jokios oficialiai patvirtintos dviejų V.Putino dukrų – 29 m. Marijos, vadinamos Maša, ir 28 m. Jekaterinos, arba Katios, nuotraukos. Merginos universitetą Rusijoje lankė naudodamos netikrus vardus ir pavardes, o jų tapatybių nežinojo net jų grupiokai.

„Niekada nemėgau žmonių, kurie šniukštinėja kitų žmonių asmeninį gyvenimą“, – pareiškė V.Putinas.

Prorusiškiems teroristams numušus Malaizijos lainerį „Boeing 777”, vienas Nyderlandų laikraštis paskelbė, kad Marija Putina kartu su savo vaikinu gyvena netoli Amsterdamo. Žurnalistai ir protestuotojai plūdo prie paskelbtos jos gyvenamosios vietos, tačiau pačios V.Putino dukros taip ir nerado.

Svarstoma, kad pora iš karto po katastrofos tyliai pasišalino iš savo buto, o skeptikai iš viso abejoja pačiu M.Putinos gyvenimo Nyderlanduose faktu.

Kremlius visomis priemonėmis kovoja už tai, kad būtų išsaugotas Rusijos lyderio asmeninio gyvenimo privatumas, o laužančius šią nerašytą taisyklę baudžia. 2008 m. liberalių pažiūrų dienraštis „Moskovsky Korrespondent“ paskelbė, jog V.Putinas planuoja susituokti su gimnaste Alina Kabajeva.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2004 m.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2004 m.)

Laikraščio redaktorius buvo priverstas atsistatydinti vos praėjus kelioms valandoms po šio straipsnio pasirodymo. Redaktorius Grigorijus Nechoroševas teigė, kad laikraščio savininkas Jevgenijus Lebedevas sulaukė skambučio iš prezidento administracijos.

Viešėdamas Sardinijoje, V.Putinas žurnalistams leido suprasti, kad nenori aptarinėti savo privataus gyvenimo viešai: „Žinau, kad politikai gyvena tarsi namuose iš stiklo. Bet net ir tokiu atveju, privalo būti ribos. Niekada nemėgau žmonių, kurie šniukštinėja kitų žmonių asmeninį gyvenimą“, – pareiškė V.Putinas.

Vienas trejus metus Kremliuje dirbęs žurnalistas, kuris dažnai keliaudavo kartu su V.Putinu, per visus darbo metus tik kartą matė Rusijos lyderio žmoną Liudmilą.

Vokietijos dokumentinių filmų kūrėjas Hubertas Seipelis, sukūręs filmą „Ich, Putin“ („Aš, Putinas“) ir praleidęs daugybę valandų su Rusijos vadovu, taip pat teigė nė karto nematęs V.Putino dukrų. Be to, H.Seipeliui buvo leista kurti filmą tik tuo atveju, jeigu jame nebus atskleistos Rusijos vadovo asmeninio gyvenimo detalės.

„Jis yra labai jautrus ir aš prižadėjau nieko neatskleisti apie jo šeimą“, – po savo filmo premjeros teigė Vokietijos režisierius.

Žinoma tik keletas detalių apie V.Putino šeimos narius. Teigiama, kad su žmona Liudmila, buvusia „Aeroflot“ stiuardese, V.Putinas susipažino draugų dėka 1980 m. Jie ėjo į aklą pasimatymą, kuris vyko teatre.

L.Putina interviu 1980 m. teigė, kad būsimasis vyras pirmojo pasimatymo metu buvo prastai apsirengęs ir labai neišvaizdus.

L.Putina interviu 1980 m. teigė, kad būsimasis vyras pirmojo pasimatymo metu buvo prastai apsirengęs ir labai neišvaizdus. „Niekada nebūčiau atkreipusi dėmesio į jį gatvėje“, – prisipažino L.Putina. Vis dėlto jie susituokė 1983 m.

Pirmoji poros dukra Maša gimė 1985 m. Leningrade, dabartiniame Sankt Peterburge, ir buvo pavadinta V.Putino mamos garbei. Kita dukra Katia gimė 1986 m. Drezdene, Vokietijoje, kur Rusijos lyderis tuo metu vykdė KGB užduotis.

Abi dukros lankė mokyklą, kurioje dėstyta vokiečių kalba, o į Maskvą sugrįžo 1996 m. Vėliau jos pradėjo studijuoti Sankt Peterburgo valstybiniame universitete. Maša pasirinko biologijos, o Katia Azijos studijas.

Nuotr. iš beautifulrus.com/Vladimiras ir Liudmila Putinai su dukra Marija
Nuotr. iš beautifulrus.com/Vladimiras ir Liudmila Putinai su dukra Marija

Merginos yra davusios tik vieną interviu 2000 m., kuomet V.Putinas užėmė Rusijos prezidento postą. Pokalbių su jomis ištraukos yra paskelbtos knygoje apie V.Putiną. Tuo metu 14 m. Katia skundėsi, kad jos nebelanko mokyklos, o mokytojai ateina jų mokyti į namus.

„Turime apsauginius, kuomet einame žiūrėti filmų. Dažnai mes jų net nepastebime. Net jei einame kur nors su savo draugais, jie būna šalia, bet nesimaišo“, – teigė Katia.

L.Putina žurnalistams pripažino, kad verkė visą dieną, kuomet sužinojo, jog jos vyras taps šalies vadovu, kadangi suprato, jog tai reiškia asmeninio gyvenimo pabaigą.

„Mergaitės pradėjo matyti tėtį per televiziją dažniau, negu namuose. Bet jis visada stengiasi su jomis susitikti, nesvarbu koks paros metas. Jis jas tikrai myli. Kartu jis jas gadina. Aš vienintelė jas drausminu“, – tikino L.Putina. Paklausta, ar dukros gali apvynioti savo tėtį aplink pirštą, buvusi Rusijos prezidento žmona į tai atsakė trumpai: „Jo niekas negali apvynioti aplink pirštą.“

Iš 2000 m. vykusio pokalbio su žurnalistais taip pat žinoma, kad V.Putino dukros mėgsta slidinėti, o jų mėgstamiausias filmas yra „Matrica“. Nuo to laiko jų gyvenimą visiškai apgaubė tylos skraistė.

Paklausta ar dukros gali apvynioti savo tėtį aplink pirštą, buvusi Rusijos prezidento žmona į tai atsakė trumpai: „Jo niekas negali apvynioti aplink pirštą.“

2002 m. paskelbta, kad V.Putino dukros atostogavo Sardinijoje kartu su Italijos premjero Silvio Berlusconi dukra Barbara, o 2010 m. vienas Pietų Korėjos dienraštis paskelbė, kad Katia planuoja susituokti su šios šalies kariuomenės admirolu.

Tais pačiais metais sužinota, kad Mašos vaikinas Jorritas Faasenas dirba Rusijos koncerno „Gazprom“ ir dujotiekių gamintojo „Stroytransgaz“ valdyboje.

Pati buvusi V.Putino žmona Liudmila beveik 30 m. išbuvo savo vyro šešėlyje. Po skyrybų su ja, iš Kremliaus interneto svetainės buvo pašalinti visi faktai, kuriose minimas jos vardas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min