Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vladimiro Putino ir Dmitrijaus Medvedevo populiarumas dar kiek smuktelėjo

Rusijos gyventojų, niekaip nesulaukiančių gyvenimo pagerėjimo, pritarimas šalies prezidento Dmitrijaus Medvedevo ir premjero Vladimiro Putino veiklai kovą pasiekė žemiausią per šešerius metus ribą.
V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje
V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje / „Scanpix“ nuotr.

D.Medvedevo ir V.Putino darbą gerai vertina 66 proc. Rusijos gyventojų. Tai 3 proc. mažiau nei praėjusio mėnesio rezultatas, rodo J.Levados sociologijos centro apklausa, surengta kovo 18-22 dienomis. Pritarimas V.Putino darbui vyriausybės vadovo poste sumažėjo iki 69 proc. nuo vasarį buvusių 73 procentų.

„Tai didžiausias populiarumo sumažėjimas nuo 2005 metų“, – sako J.Levados centro direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Graždankinas, pridurdamas, kad tada tai buvę susiję su lengvatų monetizacija.

Piliečių požiūris ėmė keistis į blogąją pusę priešrinkiminių metų sausį. Gruodį per rinkimus į Valstybės Dūmą reikės ateiti V.Putino partijai „Vieningoji Rusija“, o po trijų mėnesių vyks prezidento rinkimai. Vyresnis ir įtakingesnis tandemo partneris V.Putinas žadėjo susitarti su prezidentu, kuris iš jų balotiruosis kitam laikotarpiui.

Pritarimas V.Putino darbui vyriausybės vadovo poste sumažėjo iki 69 proc. nuo vasarį buvusių 73 procentų.

Drauge su tandemu krinta ir „Vieningosios Rusijos“ populiarumas. Jeigu rinkimai į Valstybės Dūmą vyktų artimiausią sekmadienį, už valdančiąją partiją balsuotų 57 proc. tų, kurie jau apsisprendė, vietoj 60 proc. prieš mėnesį. Taigi populiarumas sugrįžo į tą ribą, iki kurios jis nukrito sausį drauge su sumažėjusiu tandemo populiarumu.

Be sociologijos apklausų, blogėjantį Rusijos piliečių požiūrį į „Vieningąją Rusiją“ rodo jos pasiekti rezultatai kovą per regioninius rinkimus, kuriuose 7 iš 12 įstatymų leidimo susirinkimų „Vieningosios Rusijos“ sąrašai gavo mažiau nei pusę balsų.

„Anksčiau V.Putinas žadėjo padvigubinti bendrąjį vidaus produktą, o dabar jokių tikslų nėra. Iš krizės išėjome, bet nesijaučia, kad gyvenimas gerėja, – sako A.Graždankinas. – Valstybės pajamos esant aukštoms naftos kainoms, didėja, bet iki žmonių neateina. Visa tai duoda pagrindą maištingam nepasitenkinimui“.

Eksperto nuomone, populiarumui mažėjant, valdžia gali padidinti socialines išlaidas prieš rinkimus, bet jėgų išsidėstymas valdžioje nepasikeis:

„Vis dėlto 66-69 proc. pritariančiųjų – tai labai daug, pagal visus tarptautinius kriterijus“, – pažymėjo jis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius