TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Putino populiarumas sumažėjo, bet prezidento rinkimuose už jį pasiryžę balsuoti 50 proc. Rusijos gyventojų

Ketvirtadienį Vladimiras Putinas 10 kartą kreipėsi į liaudį per TV
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ketvirtadienį Vladimiras Putinas 10 kartą kreipėsi į liaudį per TV
Šaltinis: BNS
0
A A

Vladimiro Putino populiarumas tarp rinkėjų nuo 2008 metų sumažėjo 16 proc., rodo fondo "Viešoji nuomonė" surengtos apklausos duomenys.

Pagal apklausas, kurių pristatymas vyko ketvirtadienį Maskvoje, 2008 metais rinkdami iš kelių kandidatų V.Putinui pirmenybę teikė 60 proc., o naujausiais  (gruodžio 25 dienos) duomenimis,  – 44 proc.

Respondentams buvo siūloma atsakyti į klausimą, už ką jie balsuotų Rusijos prezidento rinkimuose, jeigu juose dalyvautų V.Putinas, Genadijus Ziuganovas, Vladimiras Žirinovskis, Sergejus Mironovas, Michailas Prochorovas ir Grigorijus Javlinskis.

Į klausimą, kiek tikėtina, kad prezidento rinkimuose 2012 metų kovą jie balsuos už V.Putiną, 52 proc. apklaustųjų atsakė teigiamai. Tarp jų 26 proc. sakė, kad tikrai taip padarys, 16 proc. – tikriausiai, 10 proc. – galbūt balsuos. 33 proc. pareiškė, kad nebalsuos už V.Putiną, iš jų 20 proc. sakė, kad tikrai to nedarys, 6 proc. – tikriausiai, ir 6 proc. – kažin  ar balsuos. 

Sociologai suskirstė į atskiras grupes respondentus, kurie nori balsuoti už V.Putiną ir neketina to daryti. Daugiausiai norinčiųjų balsuoti už V.Putiną yra tarp Sibiro federalinės apygardos gyventojų (59 proc.), žmonių, kurių išsilavinimas mažesnis nei vidurinis (59 proc.), kaimų gyventų, moterų, Pavolgio federalinės apygardos gyventojų, pagyvenusių žmonių nuo 65 metų (po 58 proc.), taip pat žmonių, kurių pajamos didesnės nei vidutinės (57 proc.). 

Mažiau norinčiųjų balsuoti už V.Putiną yra tokiose grupėse, kaip žmonės, turintys dideles pajamas (43 proc.), Centrinės federalinės apygardos gyventojai (40 proc.), respondentai, turintys aukštąjį išsilavinimą (40 proc.), Maskvos gyventojai, vyrai ir asmenys, kurių amžius 45-54 metai (po 38 proc.).

Kaip pažymėjo pristatyme fondo „Viešoji nuomonė“ prezidentas Aleksandras Oslonas, V.Putino populiarumas tarp rinkėjų sumažėjo pastaraisiais metais, nes sumažėjo jį remiančių vyrų skaičius, tuo tarpu moterys jį, kaip ir anksčiau, remia. Šie duomenys gauti per kas savaitę rengiamas reprezentacines gyventojų apklausas 64-iuose Rusijos Federacijos subjektuose. Jose dalyvauja 3 tūkst. respondentų.

Nuo 2008 metų padaugėjo respondentų, kurie atsakė, kad balsuos per prezidento rinkimus už G.Ziuganovą ( nuo 7 proc. iki 12 proc.) ir V.Žirinovskį ( nuo 7 proc. iki 11 proc.). Po 4 proc. respondentų, pagal gruodžio 25 dienos apklausą, balsuotų už S.Mironovą ir M.Prochorovą, 2 proc. – už G.Javlinskį, 9 proc. iš viso neateitų į rinkimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min